07.03.2012 17:46   |   Здорове життя
Автор: Ольга Завгородня

Вітамін Е робить кістки слабшими

Вітамін Е робить кістки слабшими

КИЇВ. 7 березня. АМН. Вітамін Е здатний послаблювати кістки. Такі висновки підтверджені експериментами на мишах, повідомляють західні ЗМІ.

Як пояснюють дослідники, міцність кісток зберігається при утриманні балансу між кісткоутворюючими клітинами (остеобластами) і клітинами, що руйнують кісткову тканину (остеокластами). Хоча попередні роботи показували, що вітамін Е може бути корисний для здоров'я кісток, японські вчені виявили зворотне: схоже, ця речовина стимулює вироблення остеокластів.

З'ясувалося, що у мишей з дефіцитом в організмі вітаміну Е кістки важче, оскільки у них зменшена втрата кісткової маси. А у здорових гризунів, яким давали корм з вітаміном Е в кількості, стандартному для людських харчових добавок, кісткова маса набагато нижче.

Американські колеги авторів роботи згодні із запропонованою гіпотезою про те, що вітамін Е провокує посилене виробництво клітин, що руйнують кісткову тканину. Але рекомендувати відмову від прийому добавок з вітаміном Е поки рано. Ученим належить провести цілий ряд експериментів, щоб краще зрозуміти, як ця речовина впливає на скелет людини, а також досвідченим шляхом оцінити ризик і користь від його споживання.

Нагадаємо, вживання вітаміну Е сприяє профілактиці виникнення атрофії м'язів, стверджують американські дослідник.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100