08.03.2012 02:53   |   Здорове життя
Автор: Тетяна Ганницька

Вправи на тренажерах активують гени енергетичного обміну

Вправи на тренажерах активують гени енергетичного обміну

КИЇВ. 8 березня. АМН. При інтенсивному фізичному навантаженні ДНК втрачає пов'язані з нею групи атомів, які впливають на активність генів, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Джулієн Зірат з колегами вивчала активність генів, в залежності від їх зв'язку з метильних груп. Для цього вчені аналізували ступінь метилування ДНК в мікроскопічних зразках тканини стегнового м'язу здорових людей, узятих до і після занять на велотренажері.

Дослідники виявили, що деякі гени, залучені в енергетичний обмін (PGC-1альфа, PPAR-бета і PDK4) під час тренувань втрачають метильні групи в попередній  ділянці гену, промоторі. З промотора починається зчитування генетичної інформації (транскрипція), промотор, пов'язаний з метильними групами, для ферментів, які здійснюють транскрипцію, недоступний.

У дослідженні групи Зірат було показано також, що гени, які пов'язані з енергетичним обміном, залишаються метильованими.

Крім того, кількість генів енергетичного обміну, які звільнилися від метильних груп, були пропорційні інтенсивності фізичного навантаження.

Відкриття шведських вчених виявилося несподіванкою для колег, які вивчають метилювання ДНК. "Вважається, що в клітинах, що досягли зрілості та спеціалізації -  м'язова або жирова клітина - ступінь метилування ДНК незмінна", - відзначає Рональд Еванс з Інституту біологічних досліджень Солка в Ла-Хойя, Каліфорнія. Однак "Джулі показала, що різкі рухи впливають на статус метилювання геному в активних м'язах", - додав Еванс.

Метилована ДНК зазвичай асоціюється з неактивними генами, а саме Метилювання розглядається як чинник, здатний модулювати або сповільнювати експресію генів. У роботі Зірат зі співавторами виявлено підвищення рівня експресії генів PGC-1альфа, PPAR-бета і PDK4 після фізичного навантаження на м'язи. Але, незважаючи на це, необхідність для активації цих генів процесу деметилювання неочевидна.

Крім того, незрозуміло, яким чином відбувається видалення метильних груп з ДНК. Як зазначає Еванс, дані про швидке деметилювання у ссавців і про ферменти,що  здатні деметильовати  ДНК, з'явилися зовсім нещодавно. "Відомості оновлюються кожні шість місяців, якщо не три", - підкреслює експерт.

Дослідникам з Каролінського інституту вдалося прояснити частина процесу: в експериментах на ізольованих культурах м'язових клітин гризунів було встановлено, що деметилювання тих же генів енергетичного обміну, що і в м'язах  людей, що тренуються,  викликає скорочення м'язової тканини.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100