10.03.2012 14:39   |   Здорове життя
Автор: Тетяна Ганницька

Надлишок вітаміну Е шкідливий

Надлишок вітаміну Е шкідливий

КИЇВ. 10 березня. АМН. Вітамін Е сьогодні іноді сприймається як панацея проти безлічі захворювань, і в першу чергу - проти старості. Проте безконтрольний прийом цього вітаміну може бути небезпечний. Нещодавні дослідження показали, що надлишок вітаміну Е в організмі може призвести до дисфункції остеобластів - клітин, відповідальних за створення кісткової тканини, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Оскільки кісткова тканина в організмі людини формується протягом усього життя, то навіть у дорослому віці цей процес легко можна порушити. Результат - ослаблення кісток, підвищення ймовірності переломів, збільшення ризику системних порушень.

Експерименти проводилися на мишах, які отримували надмірні дози вітаміну Е протягом декількох тижнів. Результат - зниження щільності кісткової тканини до критичного рівня. У деяких мишей відзначалися переломи навіть при мінімальній фізичної активності.

На думку дослідників, надлишок вітаміну Е можливий у реальних умовах тільки для тих людей, які вживають його в вітамінних та вітамінно-мінеральних комплексах. Адже природних продуктів, які б містили критичні дози вітаміну Е, в природі не виявлено.

У той же час в горіхах (лісових і мигдалі), в брокколі і шпинаті дози вітаміну Е оптимальні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100