29.08.2018 10:18   |   Інтерв'ю

Проба Руф'є: формула, що залишається визначальною для перевірки стану здоров'я школярів

Проба Руф'є: формула, що залишається визначальною для перевірки стану здоров'я школярів

КИЇВ. 29 серпня. АМН. Проба Руф'є: як працює формула, що залишається визначальною для перевірки стану здоров'я школярів Напередодні старту навчального року школярі традиційно проходять щорічний медогляд. Одним із його етапів є проба Руф'є, що дає змогу визначати рівень здоров'я дитини, а точніше, реакцію її серцево-судинної системи на фізичне навантаження. На підставі здобутих даних дитині призначають групу з фізкультури на цілий навчальний рік.

Що це таке — проба Руф'є? Та наскільки вона ефективна для визначення стану здоров'я дитини?

Це — метод діагностики функціонального стану серцево-судинної системи, — пояснює Володимир Родіонов, доцент, провiдний науковий спiвробiтник вiддiлення проблем здорової дитини і преморбiтних станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України. Техніка виконання тесту дуже проста. Спершу підраховують пульс у стані спокою протягом 15 секунд. Опісля школяр присідає 30 разів, і знову вимірюють пульс — у перші та останні 15 секунд першої хвилини періоду відновлення. Результати оцінюють за індексом Руф'є, підраховуючи дані за спеціальною формулою. Вiдповiдно до них, призначають групу з фiзкультури. 

Як саме проводять розподіл?

До основної групи потрапляють діти з високим або вищим за середній рівнем функціонально-серцевих можливостей. На це вказує індекс до 3 балів (відмінно) та 4 — 6 (добре). Підготовчу групу з фізкультури рекомендують тим, хто набрав 7 — 9 балів за індексом Руф'є, — такий результат вказує на середні адаптативні можливості серцево-судинної системи. А до спеціальної групи потрапляють діти з результатом 10 — 14 (задовільний рівень) або понад 15 балів (низький). 

Цю формулу французьий лікар Джеймс Руф'є розробив майже сотню років тому. Невже вона така універсальна, що нею користуються донині?

Так, цей тест досі базовий у спортивній медицині, фізичній реабілітації.

За матеріалами expres.ua

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100