07.03.2012 09:34   |   Інтерв'ю
Автор: Ярослав Остафійчук

Сексолог: даосисти неправі

Сексолог: даосисти неправі

КИЇВ. 7 березня. АМН. Твердження даосистів про те, що потрібно займатися сексом, не завершуючи його оргазмом, не має нічого спільного з наукою. Про це та багато іншого кореспондент АМН говорив з сексологом Георгієм Селюковим.

Які сексуальні розлади найбільш часто зустрічаються в українців?

Є три терміни, які використовуються в сексології: сексуальний дискомфорт, сексуальна дисгармонія і сексуальна дисфункція. Дискомфорт це, коли людині так не подобається. З цим нічого не поробиш, це як погода або інші людські смаки. Дисгармонія - це розбіжність очікуваного і реального результату особисто для себе або в партнерстві. А дисфункція - це порушення однієї або декількох стадій статевого циклу.
Якщо брати жіночу сексуальність, найбільш частим розладом є аноргазмія, в більш широкому тлумаченні - дисгамії, тобто порушення гармонійності сексуальної взаємодії в шлюбі. Дисгамиї це не тільки порушення єдності й гармонії двох організмів, а й ще душевні диспропорції. У жінок нерідко буває вторинне зниження статевого потягу - алібідемія. Найскладнішим компонентом жіночої сексуальності є сатисфакція - морально-психологічне задоволення своєї жіночності. Відповідно, тут теж виникають порушення. Може бути так, що у жінки є оргазми, але немає психологічної задоволеності, і вона страждає.

У чоловіків типова і дуже поширена проблема - еректильна дисфункція, це порушення ерекції. Друга - передчасна еякуляція. І третя проблема - затягнутий статевий акт. Нерідко буває у чоловіків в партнерстві з жінкою своєрідний формат. Інших жінок він хоче, а цю жінку ні. Перебуваючи у шлюбі або партнерському союзі, чоловік реалізує альтернативні форми сексуальної активності, наприклад, мастурбація, але з жінкою не реалізує статевих актів.

Які сексуальні характеристики вважають нормою?

У сексології дуже обережно використовують термін норма, тому що норма може бути фізіологічна, вікова, партнерська, етична, статистична і т.д. Тому ми беремо біологічні параметри. Природа відвела самцеві чоловічої статі час на передачу генетичної інформації в інтервалі між 1,5 і 3,5 хвилинами. Тобто, якщо чоловік не стримує вольовим зусиллям еякуляцію, то у більшості чоловіків середній статевий акт протікає від 1,5 до 3,5 хвилин. Згодом же, кожен чоловік навчається вольовим способом затримувати еякуляцію. Він може подовжувати статевий акт до години або довше для того, щоб гармонізувати партнерський союз, тому що жінці потрібно більше часу для оргазму. Але коли чоловік довго не завершує еякуляцію, відбувається статичність крові в статевих органах і кисневе голодування. Тому, чоловіки, які практикують тривалу затримку еякуляції, ризикують отримати якісь нехороші хвороби, типу хвороби Пейроні, коли сполучна тканина розростається, і т.д.

Що тоді можна назвати передчасною еякуляцією?

Про передчасну еякуляцію як хворобливий стан мова йде, коли чоловік ніколи ні за яких умов не здатний подовжити звичну для нього тривалість статевого акту. При повторному статевому акті еякуляція може бути довшою. Це відносні параметри, тому в молодих людей при наявності високої збудливості еякуляція буде набагато швидшою. Така ж еякуляція буде при нерегулярній статевій активності. Як тільки починається регулярне статеве життя - еякуляція затримується. Буває взагалі нехороший варіант - синдром парацентральної часточки, коли буквально раз-два-три і гармата стріляє. Це явище вимагає окремого обговорення, потрібно, щоб людина спілкувався з фахівцями-урологами і т.д.

Даосисти кажуть, що бажано не еякулювати, тому що це витратить вашу енергію. Що ви думаєте з цього приводу?

Проведемо аналогії, і я скажу, що їсти не можна. Ми будемо накривати стіл, милуватися стравами, вдихати аромати, а їсти не будемо. Я думаю, що це не буде благом для організму. Даосисти вправі це стверджувати, але сказати, що природа менш мудра, ніж вони, я не можу. Природа передбачила вітальну залежність, що статевий акт обов'язково повинен закінчитися еякуляцією або оргазмом. Все те, що стріляє, має стріляти. Можна вольовим рішенням стримуватися, відсувати, припиняти і т.д. Як довго може організм це витримувати, залежить від статевої конституції. При слабкій статевій конституції це може викликати збій, при сильній можна таке практикувати довго. В цілому, при таких практиках є певний ризик змін, які можна розглядати як несприятливі.

А що ви скажете про судження, що чоловікові на все його життя відведено 10 тис. еякуляцій?

Це старе твердження, нібито підрахували в XVIII столітті, що кожному чоловікові відведено, припустимо, 6853 еякуляції і жодної більше. Це неправда, тому що, по-перше, природа все робить з запасом, по-друге, людські організми різні. Тому рахувати еякуляції абсолютно безглуздо. Якщо є статевий потяг, значить він вимагає утамування. Інша справа, що якщо немає аналогічного бажання партнера, то це зробити буде складно. Тут уже на перший план виходять соціальні аспекти сексуальності. Якщо в живій природі все відбувається на біологічному рівні, то у людини все опосередковується через моральні, етичні, релігійні та інші аспекти. Тому такий кількісний підхід до еякуляції сильно спрощений. У чоловіка тільки на одну порцію сперми вилітають сотні мільйонів сперматозоїдів. Це механізм, який працює безперервно і може працювати до глибокої старості. Є свідчення про можливі заплідні здібності сперми у чоловіка в 90 років. Регламентація тут недоречна.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100