21.01.2015 19:00   |   Коментарі
Автор: Тетяна Ганницька

Експерт: з України щорічно емігрує 7 тисяч медиків

Експерт: з України щорічно емігрує 7 тисяч медиків

КИЇВ. 21 січня. АМН. З України щорічно виїздить до 7 тисяч медичних працівників. Через це та небажання працювати у медичній сфері тільки у столиці бракую 3,5 тисяч лікарів. Про це у коментарі УНН повідомила голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська.

"У Києві тільки по Департаменту охорони здоров’я (КМДА – Ред.) у нас не вистачає 3,5 тис. лікарів і близько 8 тис. медсестер. Це дані за минулий рік. Зокрема не вистачає 500 дільничних лікарів, 100 фтизіатрів, 100 паталогоанатомів, 248 лаборантів і т.д.", - зазначила вона.

Що стосується подібної статистики у всеукраїнському масштабі, то станом на 2008 рік країні не вистачало 50 тис лікарів і 80 тис медсестер. Втім, Л.Канаровська зазначила, що ця проблема актуальна практично у цілому світі, включаючи і добре розвинені країни.

"У грудні 2013 року ВООЗ провела позачергову сесію, присвячену медичним кадрам. Було заявлено, що у світі не вистачає 7 млн медпрацівників. Розподілення таке: 100 тис - в США, 120 тис – в Канаді, 45 тис – в Англії. Також було сказано про прогноз на перспективу: ця цифра подвоїться до 2020 року. Чому? Бо сьогодні молодь, як і у нас, не хоче йти у медицину. Є сім основних причин цьому. Зокрема треба все життя вчитися. Є фактор розбійних нападів хворих і родичів. Також є ризик інфікування - от у нас упродовж року у Києві 25 медпрацівників заражаються туберкульозом, а кожен шостий хірург, за даними академіка Водяного, є носієм антигенного гепатиту. Це все професійні ризики", - розповіла експерт.

Ще одним першочерговим кроком у реалізації медичної реформи у столиці, на думку Л.Канаровської, має бути забезпечення соціального захисту лікарів.

"У нас зовсім відсутній соціальний захист. У Києві ми займаємо 29 місце по зарплаті. Нам держава 23 роки хронічно крутить фільм "Приходьте до нас завтра". Обіцяють і квартири, і гуртожитки. Ми ж через це залучити молодь не можемо", - зазначила експерт.

Вона також наголосила на проблемі відсутності нормальних умов праці і технічного забезпечення. Через усі ці проблеми, за її словами, чимало хороших медиків виїжджає працювати за кордон.

"Ми отримували до 2013 року інформацію від МЗС, що 7 тис медпрацівників щороку виїжджають за кордон. У нас працюють кілька бюро так званої медичної міграції. Їм здають документи, оплачують їх послуги, вибирають країну, яку пропонують, можуть екстрено навчити мові на базовому рівні. І допомагають у медичній міграції. Вже багато наших лікарів так виїхало зокрема до Ізраїлю та Німеччини", - розповіла голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я.

Окрім того, експерт підкреслила, що у ході запровадження медичної реформи необхідно виробити чітку і прозору систему фінансування медичної галузі.

"Ми платимо 15% податку кожен особисто (на охорону здоров’я - ред.) і ще 38% з фонду заробітної плати. Всього понад 50% платимо державі; у цих податках і є державна безкоштовна медична допомога. Де ці гроші? Мене постійно допитують члени профспілки, де ці гроші", - резюмувала вона.

Нагадаємо, у Києві розпочався пілотний проект проведення реформ у галузі медицини.

Мер столиці Віталій Кличко озвучив 10 кроків, які необхідно запровадити для реформування столичної медицини.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100