05.02.2015 23:23   |   Коментарі
Автор: Тетяна Ганницька

Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я: О.Квіташвілі має зустрітися з колективом Національного інституту раку

Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я: О.Квіташвілі має зустрітися з колективом Національного інституту раку

КИЇВ. 5 лютого. АМН. Будь-які кроки МОЗ, а тим паче, якщо йдеться про прийняття глобальних рішень стосовно такого закладу як Національний інститут раку, повинні бути прозорі та публічні, адже керівники, що прийшли до влади на гаслах революції гідності, мають поважати людей з різними точками зору. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН вислови народний депутат України, член Комітету Верховної ради України Ігор Шурма.

Народний депутат пояснив, що конфліктна ситуація у НІР виникла, насамперед, через відсутність діалогу між МОЗ та трудовим колективом Інституту, а також через те, що міністр О.Квіташвілі підписав два протилежні за змістом Статути зазначеної наукової установи, і другий варіант документу був підписаний ним таємно та без анулювання попереднього.

“З моєї точки зору, сьогодні вирішення будь-якого питання, чи то кадрового, фінансового, повинно відбуватися в правовій площині. Що стосується самого інституту, 19 грудня міністр підписав Статут, якій є зареєстрований, який має відповідні ознаки офіційного документу. Через певний період часу, міністр, за тим самим номером, але вже інша дата — 17 січня, підписує інший Статут, який вносить суттєві корективи стосовно питань управління цієї установи. За великим рахунком, такі зміни можна внести, але це все повинно бути зроблено відкрито, публічно з поясненням трудовому колективу, з моєї точки зору. Якщо міністр вважає зустріч неможливою, тому що установ є багато і, звичайно, в кожну установу міністр не зайде. Тоді, такі повноваження можуть бути делеговані якому-небудь заступнику”, — зазначив І.Шурма.

За словами політика, зустріч профільного міністра з колективом НІР вкрай важлива.

“Якщо відбувається революція гідності і люди приходять до влади на цих гаслах, то вони повинні поважати людей з різними точками зору. Тому я вважаю, що зустріч у колективі була би вкрай необхідна, навіть, якщо треба відстоювати точку зору, із якою колектив не погоджується. Це перше.

По-друге, потрібно було б офіційно визнати, очевидно, документальним шляхом, що Статут перший, який підписав міністр, є нікчемний, з таких-то і таких-то причин він не зареєстрований у новій редакції. А сьогодні у людей на руках є один і другій статут. У новому статуті не прописано, що статут від 19 грудня припиняє свою чинність. І якщо не буде врегульована ця ситуація шляхом діалогу з колективом, я думаю, що Міністерство породить першу хвилю написання скарг, тому що однозначно люди будуть незадоволені. Якщо нема розмови очі в очі, то, без сумніву, друга частина людей буде вважати себе ображеними — ну ось ці 500 — 700 осіб, які вийшли на акцію протесту. Вони ж не вийшли проти когось персонально, вони вийшли проти того, що був змінений Статут і що із людьми ніхто не зустрівся”, — вважає народний депутат.

Коментуючи ситуацію, щодо поширення МОЗом неправдивої інформації про начебто наявність кримінальних провадження стосовно посадових осіб Національного інституту раку, І.Шурма зауважив про необхідність подавати до суду за наклепницьку інформацію.

“Так, якщо я не помиляюся, частина 1 статті 284 — за відсутністю події кримінального злочину. Так, у Міністерстві внутрішніх справ дали спростування (інформації, що була поширена у листі заступника міністра охорони здоров’я А.Терещенка, — ред.). А за наклепницьку інформацію можна подавати до суду. От і є робота для профспілкового комітету. Це ж кинули тінь не на директора, це кинули тінь на цілий Інститут. Якщо колективу інституту дорога його честь, є всі підстави для того, щоб ці речі спростовувати. Сьогодні знайти десь правду дуже складно. Сьогодні існує момент доцільності, і він сьогодні більший, ніж правда. І якщо подивитися, що сьогодні відбувається у сесійній залі Верховної ради і подивитися, що відбувається у Міністерстві — майже однаково. Ті, хто бачать свою безкарність, ті на своєму рівні своїми листами цю інформацію розповсюджують. Розумієте, інформація пішла, хтось її прочитав, ось і думають, до там є кримінал і корупція”, — сказав він.

Крім того, політик зазначив про те, що вважає сценарій можливої приватизації НІР неприйнятним для України.

“Ви знаєте, Україна не Грузія. І такий сценарій навряд чи пройде, я так думаю. Те, що будуть спроби підпорядкувати собі певні установи — може бути. Взагалі, те, що відбувається в Україні під видом реформ, цьому можна дати таку назву — децентралізація шляхом чергової централізації. Тобто, ми ніби децентралізуємо всі процеси, але так, щоб ми керували цими процесами”, — повідомив народний депутат.

Коментуючи підсумки вчорашнього засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, І.Шурма зазначив про те, що було прийнято рішення щодо детального вивчення двох Статутів Національного інституту раку, а також причин збурення ситуації.

“Було дуже цікаве засідання. Моя пропозиція була — послухати іншу сторону — Міністерство охорони здоров’я і колектив. Вислухати всі сторони на комітеті не було можливості. Міністерство свою позицію висловило, комітет свою, зійшлися на тому, що потрібно взяти 2 Статути і зрозуміти, де є причини і підстави того, що збурило ситуацію навколо підпорядкування інституту Міністерству охорони здоров’я.

Тут потрібно зрозуміти одне: буде великою помилкою, якщо ми на сьогодні будемо персонізувати прийняття рішень. Є Міністерство охорони здоров’я, воно несе відповідальність за дії, підписує міністр охорони здоров’я. Він же просто так підписав, є ті, хто готують документи. Треба говорити про відповідальність. Але Міністр, без сумніву, несе відповідальність за підписаний ним документ. Але вирішувати питання потрібно не тільки з ним, а й тим, хто готує для нього ці документи”, — сказав він.

Як повідомляв УНН, вчора, 4 лютого, лікарі, пацієнти та громадські активісти під стінами Національного інституту раку провели акцію протесту проти свавілля МОЗ.

Учасники акції протесту вимагали від МОЗ не фальшувати Статут НІР, повернути колективу Інституту право на самоврядування, також вимагали особистої зустрічі з міністром О.Квіташвілі, який, за їх словами, поки що ігнорує прохання та вимоги тисячного колективу найбільшої онкологічної установи держави.

Також нагадаємо, що заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко відмовилася прокоментувати причини поширення нею недостовірної інформації начебто про наявність кримінального провадження проти службових осіб Національного Інституту раку.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100