09.02.2015 22:30   |   Коментарі
Автор: Тетяна Ганницька

Кількість лікарів, бажаючих поїхати працювати за кордон, різко збільшилася – експерт

Кількість лікарів, бажаючих поїхати працювати за кордон, різко збільшилася – експерт

КИЇВ. 9 лютого. АМН. Президент Асоціації психіатрів Семен Глузман наголосив, що через відсутність перспектив в Україні зараз відбувається відтік кращих кадрів у сфері медицини до більш розвинутих країн. Про це він повідомив у коментарі УНН.

Також, С.Глузман зауважив, що і до нього також неодноразово зверталися іноземці із проханням знайти кращих медсестер та лікарів у психіатричній сфері для їхніх країн.

«Коли активізувався Майдан, мені казали, що кількість осіб, бажаючих подати документи, скоротилося. А зараз - різко підвищилася. І не через війну, це було ще до цієї останньої хвилі мобілізації. Це пов’язано із відсутністю перспектив всередині країни. І насправді, хочуть поїхати не дебіли. Їм створили там гарні умови. Ми, напевно, повинні гордитися тим, що наших запрошують», - пояснив він.

Також лікар вважає, що така професійна міграція особливо стосується працівників медичних закладів, адже в системі Міністерства охорони здоров’я зараз відбувається хаос.

«Емоційний патріотизм – це добре, але емоції поступово згасають, а коли люди бачать, хто у нас міністри, і як вони себе поводять... Лікарів це стосується особливо, адже системна хвороба є дуже глибинною. Справа навіть не у самому Міністерстві, а у системі. Якщо така ж ситуація буде продовжуватися, то кількість розумних молодих лікарів у нас буде скорочуватися», - зауважив він.

С.Глузман додав, що новий міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі не бачить і не чує проблем, які є в системі МОЗу.

«Я, по своєму профілю, – по психіатрії бачу, що Квіташвілі не чує і не бачить. Його оточили. У нас є загальні знайомі, в тому числі, у Грузії, і вони мені щось розповідають. І вони кажуть, що він розгублений і йому самотньо. Тоді, я вважаю, йому потрібно їхати і робити харакірі. Може це і не його провина, може це провина прем’єра або президента. Але треба казати про це вголос», - резюмував лікар.

Нагадаємо, як раніше повідомляв УНН, найвідомішого українського онколога Ігоря Щепотіна, який входить до ТОП-10 онкологів світу та наразі очолює Національний інститут раку, запросили на роботу до Джорджтаунського університету, м.Вашингтон, США.

У запрошенні Джортаунського університету йдеться про вагомі досягнення та всесвітнє визнання професіоналізму професора І.Щепотіна.

Університет пропонує українському онкологу багаторічний трудовий контракт.

З 1991 по 1999 рік І.Щепотін вже працював в онкологічному центрі ім. В. Ломбарді при Джорджтаунському університеті.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100