17.02.2015 22:33   |   Коментарі
Автор: Тетяна Ганницька

В.Сердюк: якщо лікарі брали участь у безчинстві в операційній Інституту раку – вони повинні "застрелитися"

В.Сердюк: якщо лікарі брали участь у безчинстві в операційній Інституту раку – вони повинні "застрелитися"

КИЇВ. 17 лютого. АМН. Президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк наголосив, що тим лікарям, які увірвалися до операційної Інституту раку та виставили відомого онколога Ігоря Щепотіна за двері, не давши провести операцію, потрібно "застрелитися". Про це він сказав у коментарі УНН.

В.Сердюк наголосив, що задля неповторення таких безчинств потрібно створити спеціальну етичну комісію, яка розгляне цей прецедент у медичній практиці.

“Я такого навіть уявити не можу — пацієнтка вже на операційному столі і лікаря просто виганяють Тим лікарям, які брали участь у безчинстві проти Щепотіна в операційній, потрібно писати заяви на звільнення та "застрелитися". Це самогубні дії. По цій ситуації потрібно створити окрему етичну комісію, яка розслідує цей прецедент. Це справа честі для кожного адекватного лікаря. Така ситуація не повинна повторитися ще з яким-небудь лікарем”, — пояснив В.Сердюк.

Крім того, президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів вважає, що проти кожного, хто дозволив собі такі неправомірні дії, потрібно відкрити кримінальні провадження.

“Такого не може бути. Це неправильно, це злочин. Він (І.Щепотін. — ред.) особисто повинен подати заяву про злочин. Він лікуючий лікар, його не допускають виконати професійний обов’язок. Чому таке взагалі допустили? Тут однозначно потрібно відкривати кримінальні провадження проти кожного, хто увірвався в операційну. Потрібно з’ясувати прізвища кожного.”, — пояснив він.

Як повідомляв УНН, екс-директора Національного інституту раку професора Ігоря Щепотіна новопризначене керівництво НІР проінформувало про звільнення з посади безпосередньо в операційній, коли проводилась операція одній із пацієнток лікарні.

Сам І.Щепотін, телефоном підтвердив УНН цю інформацію. Лікар додав, що того дня під час ранкової наради, ніхто про звільнення йому не повідомляли.

Як підтвердили УНН у лікарні, на виклик родичів пацієнтки, прибув наряд міліції. Правоохоронці опитали родичів та лікарів.

У самому Інтитуті відмовилися пояснити, як такий випадок став можливим.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100