26.05.2015 23:44   |   Коментарі
Автор: Тетяна Ганницька

Процедура надання допомоги хворим на розсіяний склероз занадто складна – експерт

Процедура надання допомоги хворим на розсіяний склероз занадто складна – експерт

КИЇВ. 26 травня. АМН. Складна процедура отримання державної допомоги хворим на розсіяний склероз зменшує можливості надання своєчасної допомоги їм. Про це у коментарі УНН сказала доктор медичних наук, завідувач кафедри Київського медуніверситету імені Олександра Богомольця Лариса Соколова.

Вона зазначила, що хворі на розсіяний склероз можуть отримати необхідні для лікування препарати лише наступного року після діагностування захворювання.

“За програмою ми повинні створити комісію, якою буде визнано, що ці ліки потрібно буде призначити цьому хворому. І лише потім, на наступний рік, Міністерство охорони здоров’я може виділити препарати цьому пацієнту...Звичайно втрачається час”, — сказала Л.Соколова.

Вона зазначила, що більшість українських громадян не в змозі самостійно оплачувати необхідні для лікування препарати через їхню високу вартість.

“Це тисячі євро на місяць”, — додала вона.

Ще однією проблемою при діагностуванні розсіяного склерозу Л.Соколова назвала недостатню точність апаратів магнітно-резонансних томографів (МРТ — ред.), які встановлені в районних лікарнях.

Л.Соколова зазначила, що в останні роки спостерігається збільшення кількості хворих на розсіяний склероз. Загалом по Україні число хворих на цю хворобу сягає близько 10 тис. осіб.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100