11.08.2018 18:29   |   Коментарі

Дим від спалення стерні загострю хронічні хвороби дихальних шляхів

Дим від спалення стерні загострю хронічні хвороби дихальних шляхів

Жителі сіл та власники дачних ділянок почали палити стерню. Натомість Фахівці закликають цього не робити – через суттєву загрозу здоров'ю. У чому ж полягає небезпека, пояснив еколог Володимир Борейко, пише Експрес.

"У населених пунктах на траві накопичуються небезпечні викиди від автотранспорту. Тож при згоряннi в повiтря потрапляють сполуки важких металiв, чадний газ, низка концерогенних сполук. Таке повітря становить пряму загрозу для здоров'я", - пояснив Борейко.

Думку про небезпеку спаленя стерні підтримує і лікар-алерголог Борис Стремедловський.

"Дим, що поширюється внаслідок спалювання стерні, є доволi небезпечним подразником для нашого органiзму. Унаслідок його дії з'являється не лише вiдчуття дертя в горлi. Виникає ризик загострення хронічних хвороб органів дихальння. До групи ризику потрапляють особи з пiдвищеною чутливiстю бронхiв, із бронхіальною астмою, частими ринітами, тонзилітами. Оскільки дим містить канцерогени, він негативно впливає на роботу імунної системи людини. Наслідки одразу не відчуєте, але згодом це може призвести до суттєвого погіршення стану здоров'я".
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100