15.08.2018 17:36   |   Коментарі

Експерт розповів, хто формує і контролює ціни на ліки в Україні

Експерт розповів, хто формує і контролює ціни на ліки в Україні

КИЇВ. 15 серпня. АМН. В Україні вартість лікарських засобів формує виробник (імпортер), виходячи із власних, ніким не контрольованих, міркувань. Про це в ефірі однієї із українських радіостанцій висловив директор Аптечної професійної асоціації України, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко, передає УНН.

"Виробник формує ціну на лікарські засоби. Він сьогодні ніким не контролюється, і ніхто на нього немає ніякого впливу. Він (виробник, - ред.) встановлює ціну на ліки, виходячи з його власних економічних розрахунків, із його власного бачення. Потім іде дистриб'ютор. І лише потім йде аптека, яка встановлює роздрібну націнку. Тобто: ціна виробника або імпортера - ціна дистриб'ютора - і, власне, ціна аптечна", - розповів він.

Виходить так, що для виробників лікарських засобів правила формування ціни не писані, підкреслив Руденко.

"Щодо дистриб'ютора - він ще у якихось рамках працює. У свою чергу аптеки на частину лікарських засобів працюють у вільному ринку, як це передбачає чинне законодавство. На ще 50% лікарських засобів ціна є контрольована. Якщо цей лікарський засіб включених до національного переліку лікзасобів - то там націнка складає не більше 25%, а це наразі понад 5 тис. торгових лікарських засобів із 13 тис. зареєстрованих. Якщо брати програму "Доступні ліки", ту про яку зараз говорять багато в Уряді, в МОЗ, то там регульована аптечна націнка - 15%. Це також окремий перелік, який включає біля 240 торгових назв. І якщо ми візьмемо, наприклад, державну програму по забезпеченню хворих на цукровий діабет - там аптечна націнка взагалі 10%", - розповів експерт.

Нагадаємо, в Україні можуть значно подорожчати ліки. Така ймовірність, зокрема, передбачена новим депутатським законопроектом №8591.

Законодавці ініціюють закриття аптек та знищення мережевого аптечного бізнесу, що у свою чергу, призведе до зниження конкуренції, збільшення впливу виробників на аптечні установи в питаннях формування цін на ліки, і, як наслідок, до подорожчання препаратів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100