17.08.2018 11:10   |   Коментарі

Стало відомо, чому різняться ціни на ліки в аптеках однієї мережі

Стало відомо, чому різняться ціни на ліки в аптеках однієї мережі

КИЇВ. 17 серпня. АМН. Вартість лікарських засобів, доступних на полицях українських аптек, залежить від політики ціноутворення виробника. Про це в інтерв’ю УНН розповів директор Аптечної професійної асоціації України, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.

"Зміна ціни виробником на лікарський засіб відображається на всіх ланках (процесу ціноутворення, - ред.)", - підкреслив він.

Стабільність вартості препарату у дистриб’ютора, в якого аптека закуповує ліки, також залежить від виробника.

"Частина аптечних закладів реалізують ліки в тій послідовності, в якій вони були закуплені. У такому випадку в аптеках, що належать одній мережі, можуть бути в наявності одні й ті ж самі лікарські засоби, але за різною ціною, залежно від партії та часу їх надходження у конкретний заклад. Інші суб’єкти господарювання здійснюють переоцінку лікарських засобів та встановлюють середню вартість", - пояснив він.

Нагадаємо, в Україні відсутня монополія аптечного ринку.

Також нагадаємо, політики пропонують закрити сотні українських аптек, мотивуючі свою пропозицію бажанням знизити ціни на ліки. Разом з тим, така ініціатива парламентарів матиме абсолютно протилежний ефект, переконують фахівці фармацевтичного ринку.

Закриття аптечних закладів спровокує зниження конкуренції, посилить вплив виробників на процес формування цін на препарати, а у підсумку все це призведе до подорожчання ліків для українців.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100