29.08.2018 12:26   |   Коментарі

"Аптечний законопроект" знищить малий і середній бізнес

"Аптечний законопроект" знищить малий і середній бізнес

КИЇВ. 29 серпня. АМН. Законопроект №8591 зведе нанівець конкуренцію на аптечному ринку. Про це у своєму блозі написала доктор економічних наук, професор Зоя Борисенко, передає УНН.

Річ у тім, що розробники законопроекту вважають за необхідне, щоб засновники-акціонери аптек були професійними учасниками фармацевтичної діяльності. Задля цього вони повинні мати документ про вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня за спеціальністю “Фармація” та мати сертифікат провізора-спеціаліста, виданий закладом післядипломної освіти, або посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії, нагадує Борисенко.

“Очевидно, що ця вимога є нереальною. Підприємці, які інвестують в певний бізнес, зовсім не обов’язково повинні мати відповідну професійну освіту (металургія, культура, АПК тощо). Вони створюють підприємство, забезпечують його ресурсами, а для здійснення поточної діяльності наймають менеджерів з відповідною освітою. Однак законопроектом встановлюється, що підприємець не може передавати іншій особі (комерційному агенту, управителю тощо) функції управління аптекою. (ст.19-2).

Закріплення завищених освітніх вимог до підприємців, які, вкладаючи свої кошти, прагнуть безпосередньо здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами або бути допущеними до організації такої діяльності через механізми корпоративного управління, просто стане суттєвою перешкодою для розвитку конкуренції”, — пояснює експерт.

При цьому документ завдасть нищівної шкоди представникам малого і середнього аптечного бізнесу, попереджає Борисенко.

"Очевидно, що такі необґрунтовані ліцензійні вимоги насправді не дадуть змогу багатьом охочим брати участь у забезпеченні населення ліками. Водночас ... малі і середні підприємці постраждають у такій конкуренції", — підкреслила експерт.

Законопроект №8591 може спровокувати зникнення аптек в українських селах. Також у разі його ухвалення в України можуть значно подорожчати ліки, попереджають експерти.

За оцінками юриста Едуарда Багірова, документ №8591 суперечить чинному законодавству та руйнує основний принцип ведення підприємницької діяльності.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100