30.08.2018 16:50   |   Коментарі

Регламентацією відстані між аптеками нардепи безпідставно обмежують права пацієнтів - Борисенко

Регламентацією відстані між аптеками нардепи безпідставно обмежують права пацієнтів - Борисенко

КИЇВ. 30 серпня. АМН. Законопроект №8591, який ЗМІ називають “аптечним” безпідставно обмежує права вітчизняних споживачів. Про це у своєму блозі написала доктор економічних наук, професор Зоя Борисенко, передає УНН.

Депутати переконані, що на аптечному ринку має місце явище надмірної конкуренції, пише Борисенко.

“Тому для усунення такої конкуренції і пропонується встановити раціональну відстань між аптеками у 500 метрів, що „враховує інтереси маломобільних груп населення та громадян похилого віку, а також інтереси пацієнтів лікувально-профілактичних закладів“. Тобто, очевидно, автори вважають, що таким споживачам задля пошуку більш дешевих або відсутніх ліків простіше пройти відстань до іншої аптеки, яка обов’язково має перевищувати 500 м”, — розмірковує експерт.

Однак, окрім погіршень для споживача, таке нововведення буде невигідним і для підприємців, продовжує Борисенко.

Йдеться, в першу чергу, про тих бізнесменів, хто має намір інвестувати свої кошти в Україну, створювати робочі місця і покращувати умови придбання ліків, пояснює вона.

“Не зрозуміло, чому чиновник має визначати за них місце розташування бізнесу. Якщо бізнесмен, який знає, що в даному місці вже працює конкурент, але впевнений, що зможе запропонувати споживачу кращі умови, все ж таки вирішує створити тут свій аптечний заклад, то чому законодавці та чиновники мають встановлювати йому якісь незрозумілі перешкоди. Тому це насправді виглядає як безпідставне обмеження прав підприємців та перешкоджання розвитку конкуренції”, — наголошує експерт.

Тож показник відстані 500 метрів авторами законопроекту нічим не обґрунтований, резюмує Борисенко.

“Більше того — його пропонується застосовувати до всіх випадків видачі відповідних ліцензій, незважаючи на відмінності густо- і малонаселених регіонів, транспорту та інших регіональних особливостей. У пояснювальній записці, крім загальних фраз, з цього питання немає ніяких розрахунків, не наводяться конкретні прийнятні аргументи”, — наголосила вона.

Нагадаємо, йдеться про законопроект, який зареєструвала група народних депутатів у липні поточного року. Серед іншого, вказаний документ передбачає закриття сотень аптек по Україні за територіальним принципом.

Також документ передбачає цілковите руйнування аптечних мереж, що, у свою чергу, призведе до зростання цін на лікарські засоби, до знищення цінової конкуренції та до посилення впливу фармвиробників на процес формування кінцевої ціни фармпродукції та ліків.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100