06.09.2018 09:27   |   Коментарі

Депутати хочуть легалізувати рейдерство аптечного бізнесу - Тарута

Депутати хочуть легалізувати рейдерство аптечного бізнесу - Тарута

КИЇВ. 6 вересня. АМН. Норми запропонованого народними депутатами "аптечного" законопроекту №8591 руйнують ідею бізнесу, оскільки конкуренцію на ринку не можуть регулювати законодавці. Про це в коментарі УНН заявив народний депутат, бізнесмен Сергій Тарута.

"Втручання в ринок - це неприпустимо і неправильно. У мене таке враження, що Верховна Рада перетворилася на "завгосп". Це право бізнесу визначати, скільки має бути аптек в країні. І тільки ринок має сам регулювати це питання. Не парламент і не уряд, а ринок", - сказав він.

За словами депутата, сьогодні практично всі аптеки в Україні - недержавні.

"Більшість - приватні, і тільки сам приватний сектор повинен регулювати, наскільки це вигідно, рентабельно, і чи є попит суспільства на таку послугу", - уточнив Тарута.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше 40% українців вважають кількість наявних аптек недостатнім

Він також висловив думку, що законопроектом №8591 депутати намагаються легалізувати рейдерство аптечного бізнесу.

"Я абсолютно згоден з тим, що це виглядає як рейдерство. Тому що коли держава так втручається в ті речі, які повинен регулювати ринок, це означає, що є якісь лобістські схеми, а за лобістськими схемами завжди - рейдерство. Боротьба один проти одного руками влади. Це, на жаль, наша класична ситуація в Україні. Це не тільки з аптеками, це і з газом, з нафтою і з багатьма іншими речами", - зазначив він.

Нагадаємо, що законопроект №8591 був ініційований депутатом від "Самопомочі" Іриною Сисоєнко. Серед іншого він пропонує скорочення аптек в Україні за географічним принципом. Також пропонує введення низки обмежувальних заходів щодо мережевого аптечного бізнесу, реалізація яких "вб'є" аптечні мережі.

На думку низки експертів, "аптечний" законопроект ніяк не захищає права і інтереси споживачів, а навпаки, сприяє посиленню впливу фірм-виробників на формування кінцевої ціни препаратів в аптеках. А такий стан справ негайно призведе до подорожчання ліків "на полиці".

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100