10.09.2018 18:30   |   Коментарі

Депутати хочуть знищити фізосіб підприємців на ринку аптечних послуг - експерт

Депутати хочуть знищити фізосіб підприємців на ринку аптечних послуг - експерт

КИЇВ. 10 вересня. АМН. У сільській місцевості доступ українців до ліків переважно забезпечують аптеки, які належать фізичним особам підприємцям. Про це у коментарі з приводу так званого “аптечного” законопроекту (№ 8591) зазначила голова ГО "Всеукраїнське об’єднання “Миколаївська фармацевтична асоціа­ція “ФармРада” (ВОМФАФР) Олена Пруднікова, передає УНН з посиланням на щотижневик “Аптека”.

Так, частка торговий аптечних точок, що належать ФОП, у селах становить майже 55%. На юридичні особи припадає близько 25%, комунальні аптечні заклади — більше 19%.

“Нині складно уявити в селі аптеку, що належить національній мережі. Ви бачили в селі аптеку під якимось відомим брендом? Можливо, у елітних селищах міського типу вони є, але більшість населених пунктів сільської місцевості забезпечують аптечні заклади, що належать ФОП”, — зауважила Пруднікова.

Разом з тим, в “аптечному” законопроекті (№ 8591) депутати пропонують норми, реалізація яких призведе до закриття ФОП, як у селах, так і в містах.

“Ініціа­тори ж законопроекту мають намір позбавити сільських мешканців можливості задовольнити потребу в ліках в аптечному закладі. Я вважаю, що ухвалення законопроекту в запропонованій редакції призведе до того, що на селі почнеться криза, й терміново буде легалізована інтернет-торгівля ліками.

Ініціаторам законопроекту слід порахувати кількість закладів, які будуть знищені насамперед у сільській місцевості, та переглянути назву законопроекту в частині, яка стосується захисту прав пацієнтів”, — наголосила експерт.

Законопроект № 8591 був ініційований депутатом від “Самопомочі” Іриною Сисоєнко. Серед іншого він пропонує скорочення аптек в Україні за географічним принципом. Також пропонує введення низки обмежувальних заходів щодо мережевого аптечного бізнесу, реалізація яких “вб’є” аптечні мережі.

На думку низки експертів, “аптечний” законопроект ніяк не захищає права і інтереси споживачів, а навпаки, сприяє посиленню впливу фірм-виробників на формування кінцевої ціни препаратів в аптеках. А такий стан справ негайно призведе до подорожчання ліків “на полиці”.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100