13.09.2018 11:06   |   Коментарі

Експерт: скандальний “аптечний” законопроект вигідний фармвиробникам

Експерт: скандальний “аптечний” законопроект вигідний фармвиробникам

КИЇВ. 13 вересня. АМН. У разі ухвалення законопроекту № 8591, у виграшному положенні можуть опинитися саме фармвиробники, які маючи ліцензію на виробництво ліків зможуть відкривати скільки завгодно своїх аптек. У цей саме час діючі аптеки законопроект пропонує закрити за географічним принципом та “за допомогою” освітніх вимог, які буде виконати не можливо, навіть, фізично. Про це розповіла голова ГО "Всеукраїнське об’єднання “Миколаївська фармацевтична асоціа­ція “ФармРада” (ВОМФАФР) Олена Пруднікова, передає УНН з посиланням на щотижневик “Аптека”.

“З одного боку, законопроект несе певні ризики для виробників. Якщо мегамережі поділяться на невеликі аптечні підприємства, то це несе ризик виникнення кредитної заборгованості, адже нині мегамережі отримують товар у кредит з відстрочкою платежу.

З іншого боку, цей проект вигідний виробникам. Чому? Все дуже просто. Нині відповідно до п. 32 Ліцензійних умов виробники лікарських засобів здійснюють реалізацію та оптову торгівлю продукції власного виробництва на підставі ліцензії на виробництво лікарських засобів. Тобто законопроект жодним чином не обмежує виробників — на підставі ліцензії на виробництво, вони можуть відкривати скільки завгодно аптек”, — зауважила вона.

Разом з тим, за словами експерта, освітні вимоги до власників фармацевтичного бізнесу, що передбачає “аптечний” законопроект, змусять підприємців закривати свої аптеки.

“На сьогодні більшість ФОП не мають освіти магістерського рівня. Тобто йдеться про принаймні 2–3 тис. осіб, яким потрібно отримати вищу освіту такого рівня. Нагадаю, що нині процес вступу на навчання у вищий навчальний заклад передбачає складання ЗНО. Тобто, швидше за все, потрібно винаймати репетитора, щоб скласти цей іспит. Адже особам, які закінчили навчання 10–15 років тому, набагато складніше здавати його, ніж абітурієнтам, котрі закінчують або нещодавно закінчили школу чи бакалаврат.

Крім того, виникає низка питань, а саме: чи запитували автори проекту у Міністерства освіти та науки інформацію щодо кількості навчальних годин (років), необхідних для здобуття магістерського рівня освіти особам з повною середньою освітою, молодшим спеціалістам, молодшим бакалаврам та бакалаврам?

...Тепер зіставимо положення щодо обов’язкового рівня освіти у ФОП та заборони передачі права керівництва. Якщо ініціатори законопроекту мають на увазі отримання якісної освіти, то ФОП повинен навчатися на денній формі. Але при цьому він не матиме права передавати керівництво закладом іншій особі, яка має освітній рівень магістра фармації. Це призведе до того, що багато ФОП втратять право на здійснення роздрібної торгівлі, а решта — припинять бізнес”, — пояснила Пруднікова.

Однопартійці Сисоєнко не вірять у благі наміри її “аптечного закону”.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100