18.09.2018 11:06   |   Коментарі

Один з авторів “аптечного” законопроекту: документ занадто радикальний і потребує доопрацювання

Один з авторів “аптечного” законопроекту: документ занадто радикальний і потребує доопрацювання

КИЇВ. 18 вересня. АМН. Законопроект №8591 про реформування аптечного ринку містить занадто радикальні норми, і перш ніж ухвалювати цей документ, нам ним ще мають попрацювати експерти та фахівці. Про це у коментарі УНН зазначив один з авторів “аптечної” ініціативи Андрій Шипко.

Депутат, зокрема, пояснив, що підписантом законопроекту №8591 він став, насамперед, через посаду голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення розвитку фармації.

“Я вважаю за доцільне обов’язково бути співавтором тих законопроектів, які стосуються вказаного напрямку. Це для того, щоб раптом законопроект десь недосконалий, щоб ми, маючи потужності експертів підкомітету з питань фармації, могли б його доопрацювати”, — пояснив Шипко.

Щодо положень “аптечного” законопроекту, політик погодився із тим, що вони занадто радикальні і потребують змін та доопрацювання.

Зокрема, норма про регламентацію відстані між аптеками у 500 метрів, дуже спірна і “накаляє ситуацію”.

“Лад на ринку треба наводити, але не так радикально. Але найголовніше, що мені б хотілося як голові підкомітету, це те, щоб ми повернули аптеці статус закладу охорони здоров’я. Але усі зміни на ринку повинні відбуватися не радикальні — раз і все перекреслили. До таких питань треба підходити дуже розумно. Я розумію експертну спільноту, і ми підкомітетом будемо доопрацьовувати (законопроект №8591), і вважаємо за доцільне доопрацьовувати такі документи, які б мали європейську інтеграцію, які б наводили лад.

Тому ми з вами, з експертами разом попрацюємо і зробимо так, як треба”, — сказав Шипко.

Законопроект №8591, ініційований депутатом Іриною Сисоєнко, передбачає знищення мережевих аптечних закладів, що може призвести до зникнення аптек у селах, а також висуває дискримінаційну норму до власників аптечних закладів, яка полягає в обов’язковості вищої фармацевтичної освіти.

Також нагадаємо, депутат Сергій Тарута назвав “аптечний” законопроект рейдерським через положення, які руйнують малий та середній бізнес.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100