18.09.2018 13:14   |   Коментарі

Вітчизняні ліки дорожчають швидше від імпортних

Вітчизняні ліки дорожчають швидше від імпортних

КИЇВ. 18 вересня. АМН. З початку 2018 року українські антибіотики подорожчали на 7%, а імпортні - на 3%. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, в серпні 10 таблеток або капсул антибіотиків українського виробництва коштували в середньому 15,3 грн, а в імпорті - 100,3 грн.

Судинорозширювальні засоби в аптеках вітчизняного виробництва з початку року подорожчали на 4%, або на 40 коп., а імпортні - на 2%, або на 1 грн. В кінці літа українські коштували по 10 таблеток або капсул - 10 грн, а імпортні - 47 грн.

Дорошенко також звернув увагу на те, що за українське жарознижуючий засіб за 8 місяців цього року необхідно платити на 6% більше, і на 7% - за завезене, тобто на 40 коп. і 90 коп. відповідно. За 10 таблеток вітчизняних жарознижувальних треба заплатити 7,6 грн, а імпортних - 13,1 грн за пакетик.

Таким чином, зростання вартості ліків у 2018 році менше зростання вартості продуктів, але при цьому ціна вітчизняної фармацевтичної продукції зростає більш швидкими темпами, ніж імпортована.

При цьому видання відзначає, що українці витрачають мільярди гривень на неякісні ліки. Найменш ефективними лікарі називають противірусні препарати, так як вірусів більше 800 різновидів, а універсального противірусного препарату не існує.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100