18.09.2018 16:25   |   Коментарі

Штучне регулювання аптечного ринку призведе до дефіциту ліків - нардеп

Штучне регулювання аптечного ринку призведе до дефіциту ліків - нардеп

КИЇВ. 18 вересня. АМН. Ручного регулювання кількості аптек в країні не повинно бути, а ціни на ліки від зменшення аптечних установ точно не знизяться. Про це УНН розповіла голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна, коментуючи “аптечний” законопроект №8591 Ірини Сисоєнко.

За словами депутата, політики взагалі не мають права втручатися у підприємницьку діяльність.

“Всі ціни встановлюються на ринку, і на ліки — в тому числі, виходячи від попиту і спроможності. Будь-які регулювання призведуть до зворотного ефекту — дефіциту, корупції або ще до чого іншого. Ніякого іншого ефекту очікувати не варто”, — сказала вона.

Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано законопроект №8591, який серед іншого передбачає закриття аптек за географічним принципом. Також документ пропонує низку обмежень на ведення аптечного бізнесу. Зокрема, законопроект містить положення про заборону для підприємців відкривати більше 4 аптек або більше 8 аптек (якщо заклад матиме ліцензію на виготовлення ліків) у межах однієї області.

Експерти попереджають, що така законодавча ініціатива може знищити конкуренцію на аптечному ринку, що, у свою чергу, негативно позначиться на ціні ліків.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100