21.09.2018 15:20   |   Коментарі

Екперт про руйнування аптечних мереж: українців позбавлять доступних ліків

Екперт про руйнування аптечних мереж: українців позбавлять доступних ліків

КИЇВ. 21 вересня. АМН. Сьогодні вітчизняний споживач має безперешкодний доступ до ліків. Аптек на ринку не мало, і їх діяльність українцям не заважає, а навпаки - допомагає. Про це заявив директор громадської спілки "АПАУ", доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко, коментуючи законодавчу ініціативу (№8591) народних депутатів про скорочення аптечних закладів, передає УНН з посиланням на видання "Аптека".

"Давайте з’ясуємо, чи дійсно усе так погано, коли працюють (аптечні - ред.) мережі? Чи дійсно вони заважають споживачам отримувати ліки за справедливою ціною? Якщо пересічний громадянин з легким нездужанням буде вимушений пройти декілька кварталів до аптечного закладу, замість того, щоб вийти за поріг свого будинку та зайти в аптечний заклад, що розташований поруч з його домом, то, безумовно, це стане відчутним наслідком "вдалої" регуляторної політики.

Нині споживач розуміє, що неподалік розташовані кілька аптек, де він може придбати потрібний препарат та ще й порівняти ціни на нього в різних аптечних закладах. За таких умов громадянин отримує справедливу ціну, якісне обслуговування, гарантії професіоналізму, тому що всі мережеві аптеки намагаються постійно підвищувати якість обслуговування та проводять професійне навчання для персоналу", - пояснив Руденко.

За його словами, у мережевих аптеках працюють справжні професіонали, адже великі аптечні підприємства надзвичайно дбають про свій імідж.

"Якщо аптека буде розташована на відстані півкілометра, то до неї потрібно доїхати, адже не всі з легкістю можуть подолати таку відстань. Наприклад, особам з обмеженими можливостями чи людям старшого віку це буде складно зробити. Або якщо потреба в ліках виникла у матері з дитиною, а на вулиці негода? Ці практичні приклади наочно демонструють проблеми, які можуть виникнути в багатьох споживачів у разі ухвалення законопроекту (№8591 - ред.)", - додав експерт.

Крім того, пропонуючи скоротити кількість аптек, законотворці забувають, що аптечні мережі беруть участь у соціальних проектах, які реалізує держава ("Доступні ліки" - ред.).

"До того ж вони реалізують власні корисні соціальні акції. До речі, соціальний маркетинг — дуже популярний спосіб підвищити лояльність споживача до аптечного закладу", - резюмував Руденко.

Нагадаємо, законопроект №8591 пропонує скорочення аптек за географічним принципом. Також документ містить низку норм, реалізація яких призведе до руйнування аптечних мереж та конкуренції на ринку. У підсумку, як попереджають економісти, українці будуть змушені платити за ліки втричі більше.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100