01.10.2018 15:23   |   Коментарі

Експерт про "аптечний законопроект": депутати вирішили монополізувати ринок

Експерт про "аптечний законопроект": депутати вирішили монополізувати ринок

КИЇВ. 1 жовтня. АМН. Ухвалення законодавчої ініціативи №8591 порушить принцип доступності ліків в Україні, та призведе до подорожчання препаратів. Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив генеральний директор КП "Фармація" Руслан Світлий.

За його словами, вітчизняний аптечний бізнес працює в умовах високої конкуренції.

"А пропоноване депутатами обмеження щодо розташування аптек на відстані не менш, ніж 500 метрів одна від одної, цю конкуренцію порушить. 500 метрів - це забагато, це майже антисоціальна умова. Я не уявляю собі бабусю, яка долає цю відстань взимку по місту. Зараз у нас аптечний ринок саморегульований. Конкуренція настільки велика, що ціни і націнки на ліки - мінімальні. І аптеки, нехай їх буде 2 чи 3 поряд, вони конкурують між собою", - пояснив він.

За словами експерта, сьогодні середня націнка в аптеці - це 16-18%. Якщо ж ми введемо норму про обмеження у 500 метрів – "це буде монопольний захід", наголосив Світлий.

Також, директор КП "Фармація" пояснив, чому в аптеках можуть різнитися ціни на один і той самий препарат.

"Причина у закупівельній вартості. Вчора вона могла бути одна, завтра - інша. І ті аптеки, які купували певний препарат вчора за 80 - сьогодні можуть купувати вже за 100 грн. До речі ті аптеки, які купували препарат давно – вони, іноді, можуть продавати його дешевше собівартості. Це - ринок", - пояснив Світлий.

Експерти аптечного ринку та фармацевти попереджають, що ухвалення “аптечного” закону (8591) у чинному вигляді спровокує скорочення аптек в Україні, зниження цінової конкуренції між ними та суттєвого подорожчання ліків.

Також нагадаємо, що народні депутати України вже заявили про відмову голосувати за документ у чинній редакції, адже це призведе до порушення прав бізнесу та пацієнтів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100