17.10.2018 18:01   |   Коментарі

Лікар закликав владу заборонити продавати електронні сигарети неповнолітнім

Лікар закликав владу заборонити продавати електронні сигарети неповнолітнім

КИЇВ. 17 жовтня. АМН. Прийняття та реалізація законопроекту №9065 про посилення відповідальності за продаж алкогольних та тютюнових товарів неповнолітнім вкрай необхідні в контексті популяризації здорового способу життя. Додатково, варто посилити відповідальність бізнесу за реалізацію молоді електронних сигарет. Про це в коментарі УНН заявив лікар, кандидат медичних наук Андрій Роханський.

"Я вважаю, що посилювати відповідальність за продаж алкогольних та тютюнових товарів неповнолітнім вкрай необхідно. Тому, я виступаю за прийняття відповідної законодавчої ініціативи. Адже це не допустимо, коли молоді продають алкоголь. Не припустимо, щоб поруч з садком і школою розливали горілку. Продавайте лимонад, соки. Алкоголь і сигарети - це те, що губить людей. Паралельно з цим, я б хотів, щоб депутати додали в цей законопроект графу про заборону на продаж неповнолітнім так званих вейпів або електронних сигарет. Це у нас стає дуже популярним, і це - лякає", - вважає Роханський.

Проблема вживання алкоголю неповнолітній не нова, додав лікар.

"Але крім законодавчих ініціатив, важливо будувати нові спортивні майданчики, футбольні поля, басейни. Щоб молоді було чим зайнятися. Щоб була альтернатива. Повинні існувати доступні спортивні секції. Адже здоров'я нашої молоді - це здоров'я нашої нації в цілому", - резюмував Роханський.

Нагадаємо, в парламенті зареєстрований законопроект № 9065, який передбачає сторазове збільшення штрафів за продаж тютюну та алкоголю неповнолітнім і введення кримінальної відповідальності за втягнення неповнолітніх у пияцтво.

Також документом пропонується ввести заборону на продаж тютюну та алкоголю в торгових точках менше 40 м. кв, якщо вони розташовані ближче, ніж 200 метрів до шкільних дворів.

Ініціатором законопроекту виступив нардеп від БПП Андрій Павелко. Серед співавторів ініціативи такі депутати, як Сергій Березенко, Артур Палатний, Володимир Шкварилюк, Василь Амельченко, Ярослав Маркевич і Денис Силантьєв.

Також нагадаємо, за даними ESPAD, кожен 10-й український підліток викурив першу сигарету в 14 років.

Джерело: АМН
Коментарі (0)
Теги:    цигарки


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100