23.10.2018 14:16   |   Коментарі

Лікар дала поради, як підготувати дитину до здачі аналізу крові

Лікар дала поради, як підготувати дитину до здачі аналізу крові

КИЇВ. 23 жовтня. АМН. Для деяких дорослих людей здати кров – це великий стрес для організму. А що казати про дітей? Адже неправильна підготовка може негативно вплинути на ставлення малюка до лікарів загалом. Про це пише дитячий ендокринолог Катерина Саннікова в Instagram.

Основні принципи підготовки дитини до здачі крові:

1. Не брешіть
Часто дитина чує від батьків: "Це не боляче" або "Ми їдемо не до лікаря, а в магазин". Та це неправда. Дитина повинна знати, що процедура здачі крові є неприємною. А те, що батьки будуть дитині брехати і потім казати їй, що брехати не можна, не матимуть жодного значення.
Тому повідомляйте дитині, що лікар візьме з пальчика кров. І ця процедура є неприємною. Скажіть дитині, що вона може плакати, але попри це мама чи тато будуть разом з нею.

2. Не готуйте дитину задовго до процедури
Не варто казати дитині, що за місяць вона повинна здати аналіз крові. Її переживання розтягнуться надовго. Найкраще скажіть їй за три дні до цього.

3. Грайтеся в лікарів
Спробуйте у той період частіше гратися в лікарів. Пояснюйте, що уколи роблять для того, щоб вилікувати пацієнта. І це необхідно.

4. Читайте казки дітям
Можете на увазі психокорекційні казки. Можна читати на будь-які теми, а не лише про страх уколів чи лікарів.

5. Дивіться мультики про лікарів
До прикладу мультик "Лікар Айболить" та інші. До прикладу, у цьому мультику розповідають про бегемота, який дарма боявся щеплень.

6. Під час процедури будьте поруч
Можете взяти дитину на коліна, підтримуйте її. Скажіть їй, що розумієте її біль і що ви скоро підете додому.

7. Порадуйте чимось дитину після здачі крові
Після неприємних емоцій дитині порадуйте дитину якимось бонусом. Це не обов’язково повинно бути щось дороге, але це має бути те, що вона любить. До прикладу, якщо дитина любить малювати, то купіть їй нові олівці чи фарби.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100