07.11.2018 20:39   |   Коментарі

В аптеках працюють люди без фармацевтичної освіти

В аптеках працюють люди без фармацевтичної освіти

КИЇВ. 7 листопада. АМН. Україна є лідером самолікування у світі. Корінь цієї проблеми лежить у неконтрольованій рекламі лікарських засобів, а також у тому, що ліки продають люди без фармацевтичної освіти. Про це під час прес-конференції сьогодні заявив голова правління ГО "Всеукраїнска фармацевтична палата" Олег Клімов, передає УНН.

За словами експерта, у мережевих аптеках за прилавками часто стоять люди, які до охорони здоров'я не мають жодного стосунку.

"Згідно зі статистикою ВООЗ, близько 70% смертей у світі - через неправильне застосування ліків. Україна ж є лідером самолікування у світі.

На сьогодні в аптеках спостерігається велика проблема, яка пов'язана з двома носіями професій - лікар і фармацевт. Лікар на сьогодні практично не виписує ефективний лікарський засіб, а виписує ті ліки, які йому промотував представник тієї чи іншої фармкомпанії.

Друге - фармацевт. Якщо ми подивимось, хто стоїть за прилавками аптеки, то на сьогодні із тих 21 тис. 100 аптек, які зареєстровані в Україні, фізично українська школа не підготувала таку необхідну кількість людей з вищою фармосвітою і середньою.

Ми спостерігаємо, що у багатьох аптечних мережах, бо це вони в основному даними питаннями спекулюють, знаходяться люди у білих халатах, які ніякого відношення до охорони здоров'я не мають. У них немає ані медичної, ані фармацевтичної освіти", - розповів Клімов.

Він також зауважив, що у всьому світі існує практика відповідальності лікаря і фармацевта за призначення лікарських засобів.

Крім того, Клімов пояснив, що серед повноважень фармацевта запропонувати пацієнту препарат на заміну того, що виписав лікар. Для цього, власне, і потрібна якісна профільна освіта провізорів.

"У багатьох країнах світу, у тому числі і у нашій країні, є професія, яка називається клінічний провізор. У світі вона називається клінічний фармацевт. Це та особа, яка поруч із лікарем разом приймають рішення про те, який препарат є найбільш ефективним... А фармацевт, який знаходиться в аптеці, він має право зробити заміну лікарського засобу, який виписаний за міжнародною непатентованою назвою, тобто - без чіткого визначення торгового бренду. Бо у нас із більше як 11 тис. препаратів, які зареєстровані в Україні і дозволені до медичного застосування - більше половини тих, які себе дублюють", - пояснив експерт.

Нагадаємо, у ВРУ зареєстрували законопроект №8591, серед новацій якого – обов’язкова вища фармацевтична освіта для усіх власників аптечних установ. Проти такої ініціативи законодавців різко виступили самі аптекарі, а точніше, бізнесмени, які ними керують.

Натомість, за даними профільного видання "Аптека", вимога до ліцензіатів стосовно професійної освіти по суті відповідає європейській практиці й широко застосовується, у тому числі, і в Україні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100