08.11.2018 11:36   |   Коментарі

Депутат: аптеки перетворилися на супермаркети, яких не турбують інтереси хвори

Депутат: аптеки перетворилися на супермаркети, яких не турбують інтереси хвори

КИЇВ. 8 листопада. АМН. Через монополізацію ринку вітчизняні мережеві аптеки, будучи закладами охорони здоров'я, перетворилися на магазини з продажу ліків. Про це під час засідання комітету ВР з питань охорони здоров'я повідомила народний депутат Ірина Сисоєнко, передає УНН.

За таких умов аптечні мережі формують асортимент ліків, виходячи виключно з власних комерційних інтересів. А потреби споживачів їх не турбують, вважає Сисоєнко.

"Власниками цих монополій є досить заможні люди. Як результат, (5 листопада - ред.) під стінами Верховної Ради відбувся мітинг, організований власниками аптечної мережі. Вони просто вивели своїх працівників, і це доводить, що жодних низьких цін в їх аптеках немає. Хто оплачує надприбутки власників аптечних мереж? Відповідь очевидна — споживач", — сказала народний депутат.

Посилити економічну конкуренцію на аптечному ринку та захистити права пацієнтів можна шляхом впровадження норм проекту ЗУ №8591, додала Сисоєнко. Пропозиції, що закладені в документі, передбачають обмеження щодо мережевої діяльності аптек, проте всі вони запозичені з європейського законодавства, наголосила нардеп.

"Суть і зміст цих норм відповідають законодавству Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії, Норвегії, Португалії, Латвії, Угорщини, навіть у Туреччині немає аптечних мереж", — уточнила вона.

Йдеться, зокрема, про вимогу до власників аптек мати вищу професійну освіту. АМКУ запідозрив українські аптеки у змові.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100