13.11.2018 10:17   |   Коментарі

Мережеві аптеки не продають ліки у селах - експерт

Мережеві аптеки не продають ліки у селах - експерт

КИЇВ. 13 листопада. АМН. Експерти фармацевтичного ринку продовжують розвіювати міфи про так званий “аптечний” законопроект (№ 8591), який активно критикують власники аптечних мереж. Про один такий міф у коментарі УНН розповіла голова громадської організації “ФармРада” Олена Пруднікова.

За її словами, мережеві аптеки, критикуючи норми “аптечного закону” лякають, що з його прийняттям у селах зникнуть аптеки. Але це не так, адже у селах мережевих аптек сьогодні і так немає, і доступність ліків сільським жителям забезпечують власники аптек — ФОПи, на підтримку яких, власне, і спрямований законопроект № 8591.

“Вони (мережеві аптеки — ред.) не відкриваються у селах чи малесеньких селищах міського типу. Там здійснюють свою діяльність ФОПи. А от ринки, торгівельні центри, зупинки громадського транспорту, метро — там двері таких аптек (мережевих — ред.) для вас відкриті”, — пояснила Пруднікова.

Крім того, сьогодні більше половини аптечного ринку займають непрофесіонали, вважає фахівець.

“Я їх називаю торгашами. Вони вдало підлаштували свій бізнес під статистику зростання споживання ліків українцями. Одягнувши провізорів у білі халати, такі ділки збувають ті лікарські засоби, які вважають за потрібне. Пересічному громадянину не лишається нічого іншого, як довірити їм своє здоров’я. І якщо раніше на розі вулиці таких аптек було три, і вони конкурували, то зараз їх — 16”, — сказала вона про мережеві аптечні заклади.

Пруднікова наголосила, що проект ЗУ №8591, покликаний навести лад на аптечному ринку.

“Вкрай важливо те, що у разі прийняття документу вдасться зекономити кошти людей на неефективному споживанні лікарських засобів”, — підкреслила експерт.

Джерело: АМН
Коментарі (0)
Теги:    аптеки, ліки


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100