14.11.2018 15:40   |   Коментарі

Цукровий діабет не діагностований у мінімум мільйона українців

Цукровий діабет не діагностований у мінімум мільйона українців

КИЇВ. 14 листопада. АМН. В Україні налічується близько 1,3 млн офіційно зареєстрованих хворих на цукровий діабет, ще приблизно така ж кількість хворих не знає про свій діагноз, оскільки не зверталися до лікаря. Про це повідомила прес-служба Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я на запит кореспондента УНН.

"В Україні у 2017 році зареєстровано 1 270 929 випадків цукрового діабету. На сьогодні майже у 50% випадків захворювання на діабет не діагностовано", - зазначили у центрі МОЗі.

За даними ЦГЗ, торік діагноз "цукровий діабет" був вперше у житті встановлений 103 927 хворим. Кількість зареєстрованих у 2017 році випадків на 2% більше у порівнянні із 2016 роком. "Це пояснюється тенденцією до кращого виявлення недіагностованих до того пацієнтів з діабетом", - додали у відомстві.

Також у центрі уточнили, що діабет 1-го типу найчастіше діагностується у дитячому або підлітковому віці, причому виявлення становить майже 100%. "Через яскраву специфічну клінічну картину та раптову маніфестацію захворювання", - уточнили у центрі МОЗ.

У той же час діабет 2-го типу (набутий) може роками бути недіагностованим та розвиватись з ускладненнями.

За словами головного наукового співробітника відділу профілактики, лікування цукрового діабету та його ускладнень Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України Володимира Паньківа, реальна цифра хворих на цукровий діабет щонайменше втричі більша. Як зазначив медик, результати епідеміологічного дослідження в місті Дніпрі показали, що 8,3% населення віком від 20 до 65 років мають цукровий діабет, однак більшість з них не підозрює про наявність в себе такої проблеми.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100