08.02.2019 17:38   |   Коментарі

Зміна статі в Україні: скільки бажаючих та які умови

Зміна статі в Україні: скільки бажаючих та які умови

КИЇВ. 8 лютого. АМН. Національний Інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України протягом останніх шести років провів 38 операцій зі зміни статі. Про це у коментарі УНН розповів Директор Національного інституту, доктор медичних наук, професор Олександр Усенко.

"За шість років ми провели 38 таких операцій. Це ті, хто звертався. Але там складна та тривала процедура збору документів, які пацієнт повинен отримати до проведення операції. Це і заключення різних медичних спеціалістів, психіатри, юристи… Тільки після цього ми вже проводимо саму операцію", - пояснив Усенко.

За словами директора Інституту, минулого року було проведено дві операції. Також він додав, що якщо говорити про співвідношення статей серед тих, хто звертався до закладу для проведення операцій, то це 50 на 50.

Додамо, що на даний момент в Україні важко визначити статистику з кількості громадян, які змінили стать хірургічним шляхом, адже багато наших співвітчизників їдуть закордон для проведення такої операції.

Неофіційна статистика свідчить, що до цієї операції, яка не заборонена законодавством України, в останні роки щомісяця вдається два – три українці.

МОЗ у 2016 році спростило умови отримання дозволу на отримання допомоги при так званій "гендерній дисфорії". З того часу українцям, що бажають змінити стать, не потрібно чекати рішення спеціальної комісії, яка збиралася раз на рік, а також проходити стаціонарне обстеження в психіатричному стаціонарі. Водночас для оперативного втручання, слід пройти цілий ряд обстежень, а також гормональну терапію та отримати рекомендації цілого ряду спеціалістів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100