24.02.2012 18:02   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Люди не перевіряються на ВІЛ через стигму - експерт

Люди не перевіряються на ВІЛ через стигму - експерт

КИЇВ. 24 лютого. АМН. Люди не перевіряються на ВІЛ-інфекцію через страх дискримінації та втрати прав. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила президент ВБО "Всеукраїнський правозахисний рух "Гідність" Тетяна Бордуніс.

"Епідемія СНІДу - це не лише медична проблема. Це, перш за все, проблема дотримання прав ВІЛ-інфікованих людей. По-перше, аналіз на ВІЛ у нас є добровільним. Лише у однієї категорії громадян – донорів – такий аналіз роблять без їх згоди. Всі інші роблять його добровільно. Люди в нашій країні не вірять у можливість відстоювання своїх прав, бачать лише порушення таких на усіх рівнях, в тому числі й у медичній сфері. Тому люди надають перевагу тому, щоб просто не робити тесту. Зараз ми повинні максимально багато робити для того, щоб права людей не порушувались. Тільки тоді вони добровільно ходитимуть перевірятися на ВІЛ", - повідомила Т. Бордуніс.

За словами експерта, надзвичайно часто люди, які дійсно потребують правової допомоги, бояться звертатися до фахівців, адже не вірять, що їм допоможуть. До таких належать особи, які займаються комерційним сексом, споживачі ін’єкційних наркотиків та діти, які не мають батьківського піклування.

"Особливо гостро проблема дотримання прав ВІЛ-інфікованих стоїть у групах ризику захворювання. Вони мають розуміти, що не варто боятися говорити про свою проблему. Люди повинні знати, що є спеціалісти, які допоможуть відстояти свої права, отримати компенсацію", - додала експерт.

Нагадаємо, у Києві стартував тренінг для інструкторів-волонтерів проекту "Чесна гра. Не дай СНІДу шанс!".

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Інші новини за темою:

09.06.2015 23:33
02.06.2015 23:33
27.05.2015 23:49
26.05.2015 23:44
27.04.2015 23:46
25.02.2015 22:00

Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100