29.02.2012 16:29   |   Коментарі
Автор: Наталя Казакова

Причиною дитячих смертей на фізкультурі можуть бути рідкісні хвороби – експерт

Причиною дитячих смертей на фізкультурі можуть бути рідкісні хвороби – експерт

КИЇВ. 29 лютого. АМН. Причиною раптових дитячих смертей та випадків загибелі учнів на уроках фізкультури, можуть бути так звані рідкісні хвороби. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила завідуюча Центром метаболічних захворювань лікарні "Охматдит" Наталія Пічкур.

"Кожна із галузей медицини - неврологія педіатрія, гематологія - має свій перелік рідкісних захворювань. На жаль, у нас в Україні визначення рідкісного захворювання" не існує, тому що немає відповідного законодавства. Справа в тому, що ці хвороби, полягають у порушенні обміну речовин, порушенні низькомолекулярних і високомолекулярних з'єднань в організмі людини. Вони також уражають цілу низку специфічних для себе органів та систем. Ці захворювання можуть викликати затримку фізичного розвитку, розвиток розумової відсталості, епісиндром.

Захворювання може стартувати з набряку головного мозку, коми, блювання. Це може бути так звана група захворювань раптової дитячої смерті. Я навіть підозрюю, що ті випадки дитячих смертей на уроках фізкультури, які ми дуже інтенсивно аналізуємо і досліджуємо протягом двох років, це наслідки цих захворювань", - переконала Н.Пічкур. 

За словами експерта, випадки дитячої смертності на уроках фізкультури могли статися через генетичне порушення енергетичного обміну. 

"Ми проводимо у нашому центрі такі тести, і можемо діагностувати цих пацієнтів. Хвороба полягає в тому, що порушується обмін енергії. Організм не справляється з мінімальним або максимальним навантаженням, через порушення мітохондріального окислення речовин, і цей енергетичний дисбаланс може призвести до різкої зупинки серця", - запевнила лікарка.

Нагадаємо, у нас зареєстровано 136 пацієнтів хворих на метаболічні хвороби, з них 48 дітей. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100