29.02.2012 17:58   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Діагностувати туберкульоз у людини з ВІЛ складно – експерт

Діагностувати туберкульоз у людини з ВІЛ складно – експерт

КИЇВ. 29 лютого. АМН. Діагностувати туберкульоз у людини, що живе з ВІЛ, дуже складно. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила менеджер з ВІЛ та ТБ програми "Зупинимо туберкульоз в Україні" Наталя Мойсеева.

"Виявлення туберкульозу у всіх категорій хворих (за наявністю та відсутністю супутнього захворювання ВІЛ ) відбувається за характерними симптомами, бактеріологічним дослідженням, результатами рентгенологічного дослідження. Насамперед потрібно з’ясувати: є захворювання чи ні. А діагностика – це питання того, який орган уражений туберкульозом, та наскільки важко. Діагностика туберкульозу у ВІЛ – інфікованих є складною в зв’язку з тим, що на фоні перебігу ВІЛ туберкульоз має відмінні прояви, зокрема, частіше зустрічаються позалегеневі форми захворювання. Навіть якщо у ВІЛ – позитивних пацієнтів є ураження легень, то здебільшого воно перетікає без бактеріовиділення . Тому часто у ВІЛ-позитивних людей потрібно застосовувати більш коштовні методи дослідження, такі як комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографії, біопсія. Зокрема часто застосовується біопсія при підозрі на ураження лімфатичних вузлів", - зазначила Н. Мойсеева.

За словами експерта, складність діагностики полягає не тільки у ціні процедур, а й у їх доступності українському пацієнтові.

"Нажаль, ці методи дослідження не завжди є доступними. У цьому полягає уся складність", - додала експерт.

Нагадаємо, в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу та СНІДу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100