01.03.2012 17:03   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Нестача вітамінів призводить до цинги – експерт

Нестача вітамінів призводить до цинги – експерт

КИЇВ. 1 березня. АМН. Глибока нестача вітамінів в організмі людини призводить до різних хвороб: курячої сліпоти, цинги тощо, в ексклюзивному коментарі АМН повідомила терапевт Юлія Лялюхіна.

"Довготривала нестача в організмі великої кількості вітамінів може призвести до деяких хвороб. Наприклад, нестача вітаміну А призводить до курячої сліпоти,глибока нестача С – до розвитку цинги. Але сьогодні рідко зустрічається саме глибока нестача. Частіше за все існує просто прихований дефіцит вітамінів. Як наслідок – людина відчуває підвищену втому, стає схильною до розвитку інфекційних захворювань, частіше хворіє вірусними інфекціями, часто виникає герпес. Зустрічається також сухість шкіри, випадіння волосся, ламкість нігтів. Бувають різні приховані дефіцити. Звичайно ж, це все потребує корекції та лікарського втручання", - зазначила Ю. Лялюхіна.

За словами експерта, допомогти при нестачі можуть комплексні полівітаміни. Вживати їх потрібно чітко згідно з інструкцією, обов’язково після їжі. Курс має тривати не більше одного місяця. Перед початком прийому бажано проконсультуватись з лікарем, адже вітаміни можуть викликати алергію, вражати слизову оболонку шлунку.

Нагадаємо, вживати синтетичні вітаміни можна не всім. Алергікам та особам, які мають хронічні захворювання кишково-шлункового тракту, небажано.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100