01.03.2012 21:01   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

Ризик захворіти на правець є завжди - експерт

Ризик захворіти на правець є завжди - експерт

КИЇВ. 1 березня. АМН. Правцева паличка постійно циркулює в природі, тому ризик підхопити смертельне захворювання існує завжди. Про це в ексклюзивному коментарі АМН розповів доктор медичних наук, інфекціоніст Валентин Топольницький.

"Правець не відноситься до вакцинорегулюючих інфекцій, так як правцева паличка не передається від людини до людини. Проте тільки щеплення зможе вберегти людину від смерті. Правцева паличка виділяється з кишечника травоїдних тварин і живе в грунті, переважно в чорноземах. У природі вона постійно є. Якщо збудник правця потрапляє в рану і починає розмножуватися, виділяється екзотоксин - найважчий отрута, яка вражає все і вся, особливо нервову систему. у більшості випадків нещеплена людина вмирає ", - розповів фахівець.

В. Топольницький також підкреслив, що ризик поранитися і захворіти на правець для нещепленої людини існує постійно.

Нагадаємо, згідно з календарем щеплень дітей вакцинують від кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту на першому році життя.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100