02.03.2012 10:02   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Існує три підходи до лікування ВІЛ у вагітних - експерт

Існує три підходи до лікування ВІЛ у вагітних - експерт

КИЇВ. 2 березня. АМН. Про лікування ВІЛ-інфекції у вагітних жінок в ексклюзивному коментарі АМН розповіла менеджер з ВІЛ та ТБ програми "Зупинимо туберкульоз в Україні" Наталя Мойсеева.

"Існує 3 підходи лікування ВІЛ у вагітних жінок. Якщо стан імунітету жінки гарний, вона не потребує в даний момент лікування за станом здоров’я , то їй призначається курс профілактичного лікування антиретровірусними препаратами під час вагітності, яке припиняється після пологів. Якщо у жінки встановлено діагноз ВІЛ, та під час вагітності вона за медичними показами потребує призначення лікування, їй призначається антиретровірусна терапія, яка продовжується після пологів. Третій підхід полягає в тому, що якщо жінка вже отримує АРВ-терапію, то під час вагітності може виникнути потреба переглянути схему лікування . Існує декілька антиретровірусних препаратів, які не рекомендується приймати вагітним жінкам, особливо під час перших тижнів вагітності. В такому випадку, жінці запропонують змінити 1 чи 2 препарати на більш безпечні для дитини", - зазначила Н. Мойсеева.

За словами експерта, якщо жінці, яка планує вагітність, назначена АРВ-терапія, то потенційно-небезпечні ліки просто не назначаються.

"Якщо АРВ-терапія назначається вперше вагітній жінці, чи жінка під час консультування інформує лікаря про те, що вона планує вагітність, небезпечні для дитини препарати просто не входять до схеми лікування", - додала експерт.

Нагадаємо, Кабмін розробив проект Закону "Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом,туберкульозом та малярією в Україні", згідно з яким має бути спрощена процедура закупівель АРВ-препаратів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100