02.03.2012 14:00   |   Коментарі
Автор: Юліана Матусова

Експерт: гілки ліщини цілком згодяться для виготовлення шини

Експерт: гілки ліщини цілком згодяться для виготовлення шини

КИЇВ. 2 березня. АМН. У екстремальних умовах шини для переломів можна змайструвати власноруч. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту АМН повідомив інструктор з надання першої невідкладної допомоги Олег Картавий.

"Шини бувають різними, але завжди вони мають з одного боку бути м’якими. Якщо немає можливості придбати шину для перелому, то її можна легко зробити із підручних матеріалів. Звісно ж, можна найпростіше змайструвати її із гілок дерев, дуже піддатливими у цьому плані є гілки ліщини. Ще одним корисним матеріалом є картон, він м’який, дешевий, легко гнеться, для надійності бажано обмотати його харчовою плівкою. В туристичному поході найкращою саморобною шиною стануть коремати і дорожні підстилки, якщо ж і цього немає, тоді ми можемо використати навіть журнали", - повідомив інструктор.

"Якщо ми підозрюємо перелом, то перше, що ми робимо, це оглядаємо місце ймовірної травми. Для початку потрібно обробити краї рани, зафіксувати усе це марлевою пов’язкою і бинтом, а вже потім накладати транспортну шину. Першочерговою завжди є боротьба із кровотечею, а вже потім потрібно думати про транспортування", - додає експерт.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100