02.03.2012 17:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Рівень виявлення туберкульозу у груп ризику найнижчий – експерт

Рівень виявлення туберкульозу у груп ризику найнижчий – експерт

КИЇВ. 2 березня. АМН. Рівень виявлення захворювання на туберкульоз у осіб, що належать до груп ризику, найнижчий. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила голова правління Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Олена Девіс.

"Групи ризику з виникнення туберкульозу – це люди, які вийшли з місць позбавлення волі, безхатченки, представники ромської національності, споживачі ін’єкційних наркотиків та люди, що живуть з ВІЛ. Ці категорії мають найбільше складностей з отриманням послуг, пов’язаних з діагностикою та лікуванням туберкульозу. Статистика свідчить, що рівень виявлення туберкульозу в таких верств зовсім невисокий. А от виявлення захворювання серед загального населення, тобто у людей, які працюють та є більш соціально влаштованими, зустрічається часто. Це виникає через стигму, дискримінацію, безгрошів'я, які поширені серед груп ризику", - сказала О.Девіс.

За її словами, люди, що звільняються з ув’язнення з цілим набором захворювань і з відкритою формою туберкульозу в тому числі, не можуть нікуди звернутися. Їх не приймають у медичні заклади. Те ж саме стосується й інших представників груп ризику.

Хворим на туберкульоз часто відмовляють у лікуванні через відсутність або відмінність місця реєстрації і фактичного місця проживання.

"Проводилось опитування серед представників таких груп, яке показало, чому вони не звертаються по допомогу і чому їм не допомагають. Згідно з його результатами, не звертаються, бо треба заплатити, в деяких закладах не приймають, тому що людина зареєстрована не там. В свідомості таких людей вже існує певний бар'єр, що з них вимагатимуть гроші", - додала експерт.

Нагадаємо, невиліковний туберкульоз виявили у Індії. Лікарі з Національного шпіталю Гіндуджа у Мумбаї, які першими повідомили про випадки резистентного туберкульозу, розповідають, що протягом двох років лікували своїх пацієнтів за допомогою комплексу потужних антибіотиків, проте їхні зусилля виявилися марними. Хворі, що звернулись по медичну допомогу, проживали у міських трущобах, де люди живуть в умовах тісноти та антисанітарії, які сприяють поширенню хвороби.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100