02.03.2012 18:01   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: лікарі не приймають хворих через невідповідність місця реєстрації

Експерт: лікарі не приймають хворих через невідповідність місця реєстрації

КИЇВ. 2 березня. АМН. Деякі лікарі не приймають хворих на туберкульоз через невідповідність реєстрації з місцем розташування лікарні. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Нещодавно стався інцидент. Було виявлено безхатченка, що живе з ВІЛ і при тому має явні симптоми туберкульозу. Представники однієї з організацій, які допомагають таким людям, оббігали з ним усі медичні заклади, але так і не змогли його ніде влаштувати. Врешті-решт, йому декілька днів довелося жити у керівника цієї організації. Коли йому стало зовсім зле, викликали швидку і без тями його забрали у лікарню. Зараз він знаходиться у реанімації", - розповіла О. Цвілій.

За словами експерта, у лікарнях пацієнтові відмовляли через відсутність місця реєстрації.
"Згідно до законодавства, туберкульоз мають лікувати за місцем звертання, а не за місцем реєстрації. Адже якщо у людини немає навіть паспорту, то про яку реєстрацію можна говорити? Медики часто просто не хочуть псувати закладу статистку, адже хворі на туберкульоз, частіше за все – важкий контингент, на який треба витрачати багато часу, щоб не було перериву в лікуванні. Часто люди мають вже таку форму туберкульозу, що шанси смерті вищі за результат лікування, а це відбивається на статистиці медичного закладу", - додала експерт.

Нагадаємо, згідно зі статтею 3 Конституції України життя і здоров'я людини визнається найвищою соціальною цінністю.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Інші новини за темою:

09.06.2015 23:33
02.06.2015 23:33
27.05.2015 23:49
26.05.2015 23:44
27.04.2015 23:46
25.02.2015 22:00

Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100