05.03.2012 11:02   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Лікувати ВІЛ і туберкульоз одночасно складно – експерт

Лікувати ВІЛ і туберкульоз одночасно складно – експерт

КИЇВ. 5 березня. АМН. Лікувати одночасно ВІЛ і туберкульоз складно, адже деякі препарати просто несумісні між собою. Про це в ексклюзивному коментарі АМН розповіла менеджер з ВІЛ та ТБ програми "Зупинимо туберкульоз в Україні" Наталя Мойсеева.

"Всі схеми лікування, які використовуються у лікуванні хворих на ВІЛ та туберкульоз, базуються на доказовій медицині. Є сумісні препарати, лікарі підбирають відповідні схеми, при яких препарати б не суперечили один одному. Згідно з сучасними стандартами, необхідно від 2 до 6 тижнів пролікувати туберкульоз, отримати позитивні результати, домогтися звикання організму хворого до препаратів. А після цього, протягом перших двох місяців протитуберкульозного лікування, можна починати АРВ- терапію, якщо в них є необхідність. Це забезпечує хороший результат, виживання людей в таки ситуаціях", - зазначила Н. Мойсеева.

За словами експерта, АРВ-терапію ні в якому разі неможна відкладати на довгий час.

"Початок антиретровірусного лікування на фоні протитуберкулезного неможна затягувати. Для кожного хворого обирається оптимальний строк початку АРВ-терапії, відкладати її до завершення протитуберкульозного лікування небезпечно", - додала експерт.

Нагадаємо, за словами Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрія Клюєва, епідемії СНІДу та туберкульозу в Україні продовжують залишатися загрозою національній безпеці і вимагають концентрації різного роду зусиль на лікування та профілактику цих захворювань.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100