04.03.2012 11:01   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: препарати для лікування туберкульозу – безкоштовні

Експерт: препарати для лікування туберкульозу – безкоштовні

КИЇВ. 4 березня. АМН. Препарати для лікування туберкульозу мають бути безкоштовними. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Нещодавно проводили тренінг для медіаторів – посередників між ромами та різними соціальними закладами. Їм пояснювали, що діагностика, флюорографія, аналіз мокроти є безкоштовними в Україні. Також безкоштовними є протитуберкульозні препарати, адже їх закупки відбуваються централізовано через державний бюджет. Наступного дня у медіаторів відбувся круглий стіл з лікарями, які прямим текстом сказали, що про безкоштовні послуги навіть мови бути не може. Аналіз мокроти може бути дешевшим, але за флюорографію необхідно платити, зазначили лікарі. Якщо мова йде про рентген, який є трохи складнішим за флюорографію, тоді плівку дійсно треба купувати індивідуально, адже це не передбачено бюджетом. Але що стосується саме флюорографії, то вона має бути безкоштовною. І медіатори розгубилися, адже як їм іти в бідні поселення ромів і говорити про це. Ніхто з них не може платити за обстеження", - зазначила О. Цвілій.

За словами експерта, великою проблемою є також заохочення людей, адже багато з них просто не хоче іти до лікарні.

Нагадаємо, рівень виявлення захворювання на туберкульоз у осіб, що належать до груп ризику, найнижчий. Це пов'язано з тим, що такі особи не відвідують лікарів.

Джерело: АМН
Коментарі (9)


Поділитись:Інші новини за темою:

09.06.2015 23:33
02.06.2015 23:33
27.05.2015 23:49
26.05.2015 23:44
27.04.2015 23:46
25.02.2015 22:00

Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100