03.03.2012 19:05   |   Коментарі
Автор: Юліана Матусова

Експерт: людину, яка подавилася,не можна бити по спині

Експерт: людину, яка подавилася,не можна бити по спині

КИЇВ. 3 березня. АМН. Якщо людина подавилася, то перше, що потрібно перевірити це, чи може вона говорити. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту АМН повідомив  інструктор з надання першої невідкладної допомоги Олег Картавий.

"Коли ми подавилися чимось, то починаємо кашляти, намагаючись виштовхнути чужорідне тіло з трахеї - це правильно. Коли ми розуміємо, що людина подавилася, коли у неї  відбулася закупорка дихальних шляхів, то перше, що необхідно зробити -це поставити їй питання. Якщо вона зможе відповісти -то це не так страшно, бо у неї часткова закупорка, а якщо ж у людини не виходить відкашлятися, то це вже набагато гірше. Коли людина кашляє, то вона набирає повітря, а якщо у неї не виходить це зробити, значить, що вона задихається. Ні в якому разі не можна бити людину по спині, бо  чужорідне тіло, перебуваючи у трахеї, може провалитися глибше і спричинити повну закупорку дихання", - розповів експерт.

Спеціаліст додав, що без кисню людина у свідомості витримає максимум хвилину, тому ми маємо допомогти постраждалому, або ж самі собі: максимально стиснути легені і діафрагму для того, щоб створити високий тиск, який виштовхне предмет назовні. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100