05.03.2012 13:33   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

Експерт: карантин зняли, але ситуація зі сказом у Києві напружена

Експерт: карантин зняли, але ситуація зі сказом у Києві напружена

КИЇВ. 5 березня. АМН. Карантин, встановлений у Подільському, Оболонському та Дніпровському районах Києва у грудні минулого року у зв'язку з випадками захворювання тварин на сказ, знято. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив Ігор Басюк, заступник начальника управління державної ветеринарної служби України.

"Протягом двух місяців у столиці не було зафіксовано нових випадків захворювання на сказ у тварин, тому карантин знято. Але ситуація зі сказом досить напружена, я не виключаю можливості реєстрації нових випадків, адже сказ постійно циркулює у природі. Треба проводити вакцинацію тварин. Безпритульні тварини повинні отримувати вакцину від сказу через комунальні підприємства, центр ідентифікації тварин , притулок для тварин та київську міську лікарню ветеринарної медицини. Вакцину тварини отримують парентерально, також тварин стерилізують. Щодо укусу твариною людини, то, якщо таке відбулося, людині треба одразу звернутися до травмпункту і отримати антирабічеську профілактику згідно алгоритму – вакцинацію проти сказу", - розказав експерт.

Як повідомляв АМН головний дитячий інфекціоніст України С.Крамарєв, мова не йде ні про які 40 уколів у живіт, як було раніше. На сьогодні вакцина проти сказу вводиться лише шість разів: після першої ін'єкції на 3, 7, 14, 30 і 90 днів.

Нагадаємо, МОЗ ухвалило рішення про збільшення закупівель антирабічної вакцини на 20%.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100