05.03.2012 20:02   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

В Україні недостатньо препаратів другої лінії від ТБ – експерт

В Україні недостатньо препаратів другої лінії від ТБ – експерт

КИЇВ. 5 березня. АМН. В Україні недостатньо препаратів другої лінії для лікування туберкульозу. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Люди, які живуть з ВІЛ це приклад того, що між фтізіатрами, фтізіатричними службами і центрами СНІДу не налагоджено взаємодію. Пацієнта повинні діагностувати на ВІЛ, якщо у нього туберкульоз і навпаки. Ці дві хвороби надзвичайно тісно взаємопов’язані між собою. Також велику роль відіграє якість ліків, недоступність широкого спектру. Існує паличка Коха, яку неможна знищити одним препаратом. Потрібен комплекс, тобто 4-5 препаратів. Якщо людині вперше діагностовано туберкульоз, вона проходить курс лікування і виліковується. Якщо ж людина полікувалась і перервала лікування, палички до кінця не вбиті і вони мутують, перестають бути чутливими до препаратів", - зазначила О. Цвілій.

За словами експерта, коли пацієнт вдруге звертається по допомогу, йому вже не підходять ті ліки, які він приймав, адже хвороба стала стійкою до них.

"Коли виникає рецидив, туберкульоз повертається, то препаратами, якими лікували першого разу, вже лікувати не можна. Саме тоді підключається другий ряд препаратів, які є дорожчими, їх менше закуповують на державному рівні і вони мають більше побічних ефектів. Якщо перший ряд препаратів, які закуповують на державному рівні, більш-менш покриває потреби хворих, то препаратів другого ряду закупають недостатньо", - додала експерт.

Нагадаємо, усі препарати для лікування туберкульозу мають бути безкоштовними, адже їх закупка відбувається централізовано за кошти державного бюджету.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100