06.03.2012 12:00   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

Вакцинуватися від грипу ще має сенс

КИЇВ. 6 березня. АМН. Незважаючи на розпал епідсезону, робити щеплення від грипу все ще доцільно. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила Алла Мироненко, старший науковий співробітник інституту епідеміології та інфекційних захворювань.

"Епідемія не обмежується днем ​​або двома тижнями, звичайно це тижнів шість. Ми ніколи не знаємо, коли ми заразився. Тому щеплення завжди має сенс, такі рекомендації ВООЗ, навіть враховуючи той факт, що від моменту вакцинації до вироблення імунітету проходить два тижні. Звичайно , абсолютних гарантій немає, але шанс не захворіти на грип є. Вакцинація також може попередити тяжкий перебіг захворювання. Це актуально для груп ризику, особливо для літніх людей, у яких грип викликає загострення хронічних захворювань ", - розповіла А. Мироненко.

Нагадаємо, в Україні зареєстровано 5 вакцин від грипу. Кожен бажаючий може отримати вакцину в кабінет щеплення в поліклініці за місцем проживання.

Тим часом грип набирає обертів: за інформацією Центру грипу та ГРВІ за останній тиждень захворюваність серед дорослих зросла на 13,0%, а серед ктейї - на 22,4%.

Всього за звітний тиждень захворіло на грип та ГРВІ 200 919 осіб, з них госпіталізовано 7167 осіб (3,6% - від загальної кількості хворих), серед госпіталізованих 76,8% складають діти.

Джерело: АМН