06.03.2012 19:00   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

Завдяки ЗМІ операцій з приводу глаукоми стало менше - експерт

Завдяки ЗМІ операцій з приводу глаукоми стало менше - експерт

КИЇВ. 5 березня. АМН. Завдяки хорошій роботі ЗМІ з приводу інформування населення про профілактику глаукоми, кількість оперативних втручань з цього приводу значно знизилося. Про це в ексклюзивному коментарі АМН розповів головний офтальмолог МОЗ України Сергій Риков.

"В Україні діє програма ВООЗ "Зір-2020", в якій прописано, що кількість випадків сліпоти, яких можна уникнути, до 2020 року має скоротитися вдвічі. В Україну ці показники за останні 5 років мають серйозну тенденцію до зниження. І багато в чому завдяки хорошій роботі ЗМІ, які інформують українців про профілактику проблем із зором. Завдяки тому, що ЗМІ стали поширювати інформацію про профілактику глаукоми, кількість оперативних втручань з цього приводу знизилася до 5 тис. Саме завдяки ЗМІ люди дізналися. Що після 40 років кожні три роки необхідно вимірювати тиск ", - розповів С. Риков.

Нагадаємо, глаукома - це хронічне захворювання ока, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і уражається зоровий нерв. При цьому зір знижується аж до настання сліпоти. Сліпота, породжена глаукомою, носить незворотній характер, так як гине зоровий нерв.

Для профілактики цього захворювання необхідно після настання 40 років відвідувати офтальмолога для вимірювання внутрішньоочного тиску кожні три роки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100