06.03.2012 13:30   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

У разі контакту з хворим на кір потрібна екстрена вакцинація - експерт

У разі контакту з хворим на кір потрібна екстрена вакцинація - експерт

КИЇВ. 6 березня. АМН. Якщо стався контакт з хворим на кір, необхідно протягом 72 годин ввести вакцину. Про це в ексклюзивному коментарі АМН розповів Федір Лапій, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я з дитячої імунології КМДА.

"Існують рекомендації, засновані на досвіді, про те, що вакцинація може бути не тільки плановою, а й екстреною - протягом 72 години після контакту. Навіть якщо дитина перебуває в інкубаційному періоді кору (вчора, позавчора контактував з хворим), вакцинація може бути використана як екстрена профілактика. Це або не дасть розвинутися захворюванню, або попередить його важкий перебіг. Інший варіант, якщо вакцинація з яких-небудь причин недоступна, - введення людського протикорового імуноглобуліну. Препарат краще вводити протягом 6 діб після контакту. Можна і пізніше, але з кожним днем ефективність буде знижуватися. Однак методом вибору в плані профілактики кору при контакті є екстрена вакцинація ", - розповів Ф.Лапій.

Нагадаємо, з початку 2012 року в Україні зареєстровано близько 4,5 тис. випадків захворювання на кір, з них 58 - уже в столиці.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100