06.03.2012 15:32   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: очікується спалах мультирезистентного туберкульозу

Експерт: очікується спалах мультирезистентного туберкульозу

КИЇВ. 6 березня. АМН. В Україні очікується збільшення кількості хворих на мультирезистентний туберкульоз. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Зараз найгостріша проблема в Україні – це резистентний і мультирезистентний туберкульоз. Резистентний – це стійкість організму до одного препарату, мультирезистентний – до всього першого ряду або до декількох з них. Існує також широка препаратна стійкість і тоді взагалі не зрозуміло, чим цю хворобу лікувати. Якщо людина вже має стійкий мультирезистентний туберкулоз, то вона може заразити іншу людину відразу стійкою до ліків паличкою. І виходить, що у людини туберкульоз виникає вперше вжитті, але він відразу не боїться ліків і лікувати його треба вже препаратами другого ряду", - зазначила О. Цвілій.

За словами експерта, минулого року було недостатньо препаратів для лікування, внаслідок чого очікується збільшення кількості хворих.

"Минулий рік у великій кількості додасть нам хворих на мультирезистентний туберкульоз, тому що у лікарів не було повної схеми лікування і замість 4 препаратів хворі отримували лише 2. Адже держава не закупила тоді у повній кількості препарати", - додала експерт.

Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні мультирезистентний туберкульоз мають 16% хворих, яким вперше встановлено діагноз туберкульоз, та 44% хворих з рецидивом захворювання.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100