07.03.2012 11:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Фтизіатри в пасці між законом і хворим – експерт

Фтизіатри в пасці між законом і хворим – експерт

КИЇВ. 7 березня. АМН. Лікарі-фтизіатри знаходяться в пасці між законом і хворим. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Згідно з законом, лікарі зобов'язані лікувати пацієнта. Але якщо в державі немає достатньої кількості препаратів, то, з епідеміологічної точки зору, краще взагалі не лікувати. Адже лікування туберкульозу має бути повним, його неможна переривати або використовувати не весь спектр препаратів. А не лікувати лікар не може, адже його за це посадять, внаслідок чого лікар лікує тим, що має і таким чином створює мультирезистентний туберкульоз. Фактично лікарі опиняються у пастці. З одного боку, вони не мають права не лікувати, а з іншої вони розуміють, що те, чим вони лікують, робить лише гірше", - розказала О. Цвілій.

Нагадаємо, в Україні очікується збільшення кількості хворих на мультирезистентний туберкульоз.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100