08.03.2012 16:02   |   Коментарі
Автор: Юліана Матусова

Експерт: людина може вижити навіть з ножем у тілі

КИЇВ. 8 березня. АМН. Якщо ж чужорідне тіло одразу починати виймати з рани, то це спричинить кровотечу. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту АМН повідомив інструктор з надання першої невідкладної допомоги Олег Картавий.

Якщо у рані є чужорідний предмет, його потрібно не виймати звідти, а навпаки, зафіксувати.
«Якщо із тіла людини стирчить чужорідне тіло, а чужорідне тіло — це може бути штир, ніж або будь який інший предмет, то витягати цей предмет є дуже небажаним. Адже ми не знаємо як глибоко він проник усередину, чи пробив він кровоносну судину, може ще гірше, якийсь орган і якщо його почати звідти самостійно витягувати, то можна спровокувати кровотечу. У такій ситуації потрібно просто якомога оптимальніше мобілізувати місце поранення, тобто, якщо це, приміром, штир, то його потрібно обрізати, це робиться для того, щоб чужорідний предмет не міг ще більше розірвати рану або ж глибше проникнути у неї», - розповів інструктор.

Експерт додав, що навіть якщо ніж стирчить із рани, то допомогти можна лише правильно зафіксувавши його, це дає більші шанси на порятунок постраждалого.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100